Když pánbůh dopustí, i motyka spustí

Někdy mám pocit, že se svět ( či někdy nejmenovaný politik ) zbláznil. Že místo tlaku na výchovu a přesvědčování je někdo ochoten spustit martýrium zákona k protlačení svého názoru.

Jeden poslanec hodně pil a pak řídil a byl u toho chycen. Naměřili mu přitom 2,4 promile alkoholu, on přitom krevní zkoušku to buď potvrzující či zamítající odmítl podstoupit. Co k tomu říci ? 2,4 promile není žádný zbytkový alkohol, to je už docela dost silná opilost a na to je i obyčejný tester málo v případném šuplíku málo. Načemž pan politik nyní prozřel a chce, aby všichni !!! řidiči sebou povinně !!! vozili v autě alkoholový tester. Není to ptákovina, ačkoliv ten poslanec je ze strany mající logo ptáka. On prostě jen na základě své životní zkušenosti apriori předpokládá, že všichni ostatní jsou jako on a on v záchvatu sebemrskačství v rámci uznání viny chce, aby postiženi byli i ostatní.

Děs a hrůza takové myšlenky od člověka ze strany, která má ve stanovách, že chce být a to cituji přesně … stranou schopných, podnikavých a sebevědomých občanů, kteří dokáží převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, za svoji obec a za stát …

Celý příspěvek

Jsem Pavel Burša z Prostějova

Nebojte, nechci na Vás hned hrnout nějaké mediální zjednodušení, jen jsem použil jednu volební frázi, která mi z víkendu utkvěla v paměti.

Dovolím si krátce reagovat na poslední kongres ODS. Byl skoro celý v přímém přenosu a měl ukázat, jak se u nás má dělat politika a to podle not dosud vládní strany.

Na veřejnost se toho moc ale konkrétního nedostalo, moc řečí bylo tak obecných, až jsem si jednu dobu připadal na soutěži Miss, kde každá misska povinně dodává „světu mír“. Tedy hodně třpytivého balastu a málo konkrétních řešení.

Celý příspěvek

Výsledek krajských voleb za město Prostějov

Tak nám proběhly volby do kraje.

Našemu hlavnímu volebnímu soupeři se podařilo celkem úspěšně přetransportovat celostátní témata na krajskou úroveň, trochu jimi vystrašit lidi a pomocí podle mne skutečně laciného argumentu „poplatku á 30 Kč za návštěvu lékaře či recept“ drtivě vyhrát volby.

Jak jsme volili u nás v Prostějově do kraje v porovnání s minulými volbami?

Celý příspěvek

Evropě to osladíme …

Evropě to osladíme – toť má být heslo pro naše půlroční předsednictví EU.

Nevím jak Vám, ale mně ten slogan jaksi nesedne. Nejen tím, že se snaží za český vynález, kterým jsme přispěli do dějin Evropy, vydávat prokazatelně dílo švýcara jménem Jacob Christoph Rad. Ten přišel v roce 1840 z Vídně do „českých“ Dačic jako ředitel místní rafinerky, aby v roce 1843 na výrobu kostkového cukru dostal „c.k. patent“. Prostě se to celé odehrávalo v jiném dějinném rozdělení světa, kdy se o něčem jako je Česko mohlo jen zdát a hlavní osobou zde prokazatelně nebyl čech.

Celý příspěvek