Když pánbůh dopustí, i motyka spustí

Někdy mám pocit, že se svět ( či někdy nejmenovaný politik ) zbláznil. Že místo tlaku na výchovu a přesvědčování je někdo ochoten spustit martýrium zákona k protlačení svého názoru.

Jeden poslanec hodně pil a pak řídil a byl u toho chycen. Naměřili mu přitom 2,4 promile alkoholu, on přitom krevní zkoušku to buď potvrzující či zamítající odmítl podstoupit. Co k tomu říci ? 2,4 promile není žádný zbytkový alkohol, to je už docela dost silná opilost a na to je i obyčejný tester málo v případném šuplíku málo. Načemž pan politik nyní prozřel a chce, aby všichni !!! řidiči sebou povinně !!! vozili v autě alkoholový tester. Není to ptákovina, ačkoliv ten poslanec je ze strany mající logo ptáka. On prostě jen na základě své životní zkušenosti apriori předpokládá, že všichni ostatní jsou jako on a on v záchvatu sebemrskačství v rámci uznání viny chce, aby postiženi byli i ostatní.

Děs a hrůza takové myšlenky od člověka ze strany, která má ve stanovách, že chce být a to cituji přesně … stranou schopných, podnikavých a sebevědomých občanů, kteří dokáží převzít odpovědnost sami za sebe, za svou rodinu, za svoji obec a za stát …

Celý příspěvek

Jak jsme na to s dopravou? Ví to někdo?

Včera jsem se s jedním známým dostal do sporu ohledně účelnosti staveb všech těch „obslužných“ silnic.

Bavili jsme se o severní i jižní. Samozřejmě jsem mu argumentoval tím, že obslužná (  hlavně ta severní ) není určitě obchvatem města, ale je pouze a jen „obslužná“ pro ty investice, co se tam nově chystají. Tedy, že přínos „obslužné“ je hlavně  v tom dostat do té oblasti od města zdarma silnici a o zbytek že se pak už postarají investoři, co si tam nastavějí ať domy pro bydlení či stavby pro větší profit.

Co tím chci vlastně říci. Roky se pinožíme s věšením bulíků veřejnosti ohledně obchvatu města. Abychom ustáli řeči o obchvatu, je potřeba přesně znát, co vlastně chci a kolik že čeho chci odněkud někam vlastně dostat.  Tedy – měli bychom si stanovit pevný a konkrétní cíl a jít po něm. Celý příspěvek

Chybějící generel rozvoje sportu – vzor Brno

Při toulkách po netu jsem na stránkách města Brna našel materiál, který by mohl být inspirací i pro nás. Jde o soubor informací vztahující se k možnostem sportování lidí ve městě.

Pozor – nejen těch vrcholových sportovců, ale všech těch obyčejných, co někdy sem tam zajdou do sokolovny či na nějaké to hřiště si zacvičit. Materiál města Brna najdete zde : http://www.brno.cz/index.php?nav01=2214&nav02=4012&nav03=8861 .

Jak znám naše město , něco podobného bychom potřebovali i u nás .

Celý příspěvek

Táta máma město – aneb vykastrujeme vám kočku

z tisku : PROSTĚJOV (ČTK)Prostějovská radnice bude chovatelům koček přispívat na jejich kastraci. Důvodem je přemnožení toulavých koček ve městě, řekl dnes novinářům starosta města Jan Tesař.

„Na kastraci jedné kočky budeme obyvatelům Prostějova dávat 300 korun na základě potvrzení o výkonu od veterináře. Jde asi o polovinu sumy, kterou kastrace stojí,“ uvedl Tesař. Starosta předpokládá, že celkové nároky na městskou pokladnu budou činit asi 30.000 korun.

Podle místostarosty Vlastimila Uchytila si na zvýšené množství toulavých koček stěžují lidé z okrajových částí města nebo lidé z bytových domů. „Zatím kočky neškodí, spíše jde o preventivní krok, aby se kočky nemnožily geometrickou řadou. Navíc jsou nosiči virových onemocnění,“ řekl Uchytil. Kolik toulavých zvířat v ulicích Prostějova žije, nedokázal odhadnout. Radnice jejich počty nezná.

K podobnému kroku přistoupila před rokem samospráva například ve Šternberku na Olomoucku. Tam toulavé kočky odchytávali strážnici a do stejné lokality je vypustili po kastraci a vakcinaci.  konec citace …

Nějak se mi to nezdá – místo řádného uplatňování práva města vůči konkrétním majitelům , aby se o své kočky řádně a plně starali, uplatňujeme všeobjímající socializující postupy.

Celý příspěvek

Kuje či nekuje radnice pikle ?

Jako občan bydlící v oblasti ulice Tylova citlivě vnímám, když se má něco u nás dít. Roky u nás totiž na sídlišti probíhá nekončící proces zvaný „Revitalizace sídliště Tylova x Brněnská“, v rámci čehož se nám zde něco průběžně staví a lidi přesto neví co a jak bude vypadat.

Dne 15.1.2009 , v dobu pro normální lidi chodící řádně do práce “ v dobu dobře dostupnou“ – tj. ve čtvrtek  v 9,00 hod. ráno !!! se konalo nějaké sezení, kde se mělo ukazovat, co se na nás opět chystá.

Jak je u nás dlouhodobým zvykem, na konci našeho snažení je obyčený člověk :(.

Celý příspěvek

Politika větší otevřenosti

Málo co je potřeba v našem městě posílit, jako otevřenost místní správy vůči svým občanům.

Dlouhodobě tato oblast pokulhává a přitom existuje několik prokazatelných metod, jak kvalitu radikálně zvýšit.

bod první : v dostatečné době před jeho konáním zveřejňovat materiály do jednání zastupitelstva. Cílem je zde dát vůbec možnost lidem vznést relevantní dotazy a připomínky.

bod druhý : začít zveřejňovat bodový program pro jednání městské rady. Tím se dá veřejnosti najevo, co se míní v našem městě řešit a na co by si měl občan začít dávat pozor, aby nečučel na upečenou věc jako „tele na nová vrata“.

p.s. tyto 2 body dávno realizuje sousední město Olomouc

Celý příspěvek

Neměření rychlosti městskou policií po 1.1.2009

V tisku bylo uveřejněno, že se obce po 1.1.2009 bojí měřit rychlost svým aparátem městské policie, neb jejím úředníkům „chybí vyhláška, která by stanovila, jak má značka upozorňující měření vypadat“.

Přitom v tisku vyšlo třeba toto stanovisko : „Zákon je jasný, tvrdí ministerstvo … Podle ministerstva dopravy obce jen panikaří“. Jeho mluvčí Karel Hanzelka říká, že zákon je formulován jasně. To, že podoba značky zatím není uvedena ve vyhlášce, prý nevadí. Zákon je víc než vyhláška. „Pro jistotu ale značku zařadíme i do vyhlášky,“ slibuje s tím, že by to mohlo být „do jara“. Do té doby obce zřejmě nebudou chtít měřit. … Jen Praha se právníků nebojí a značky už má připravené. V ulicích se objeví za pár dní. Strážníci teď ještě jednají s policií, kde je mohou umístit. Už nyní má Praha pro svých šestnáct současných pevných radarů povolení, že je může provozovat i napřesrok . „Jednáme o schválení stovky dalších míst pro mobilní radary,“ dodal ředitel městské policie v Praze Vladimír Kotrouš. … konec citace z tisku.

Celý příspěvek

Vánoční trhy II.

Je po vánocích. Je čas bilancovat, jak se nám trhy povedly.

No nic moc to nebylo, spíše to zůstalo u zavedené formy „v igelitu balených“ stánků.
Ano, letos na náměstí přibylo 11 dřevěných stánků, co si pamatuji, jeden z nich ani neotevřel své dřevěné okenice.

Drtivá většina stánků byla bohužel složena z těch různorodých spletenců prodejních pultů, jednoduchých dřevěnic či dokonce brrrrr totálně nevhodných mobilních stánků na kolečkách.

Z hlediska člověka hledajícího nějakou poezii vánoc na vánočních trzích tedy nic moc.

Celý příspěvek