Rozpor v účinnosti radarů proti indexu bezpečnosti ČP za rok 2008

Před pár dny byla publikována data jednoho zajímavého rozboru. Česká pojišťovna dlouhodobě sleduje statistiky dopravních nehod v našich městech. Z dat získaných generuje číslo udávající stav bezpečnosti silničního provozu.

Naše město Prostějov se v hodnocení okresních měst proti roku 2007 propadlo o 28 míst !!! a to z 15. místa v roce 2007 na 43. místo v roce 2008 z celkem 59 hodnocených okresních měst.

Blížší informace najdete zde :

Celý příspěvek

Jednonozí bandité posilují ty dvounohé …

Použil jsem záměrně citové přirovnání k poukázání na to, že k všem těm našim info značkám k radarům kolem města, které plní úlohu čistě informační , přibyly značky další.  Tyto nové značky mají skutečně v dikci zákona upozorňovat na místa měření a tedy mít roli plně preventivní.

Je teď na roli městské policie, aby konala měření v součinnosti s PČR, třeba právě na místech, kde budou usazeny ty značky označující konec měření. To bude právě vhodné i pro občasné akce PČR, aby ta dělala občas kontrolu stavu dopravy za úseky měření a případně trestala ty, co si neudrží své nervy a hlavně nohu na plynu.

Celý příspěvek

Mlčení či mlžení ohledně úseků měření rychlosti

Ačkoliv žijeme v době informační, je někdy hrozné, jak pomalu a hlavně neochotně se někdy dělí náš úřad s vlastními občany o informace.  Ačkoliv je naše městská policie ZÁKONNÝM garantem měření, stále se od ní nedozvíme, v jakém legislativním rámci se pohybuje a kde a jak jsou definovány jejich úseky měření v součinnosti s PČR.

Jiné městské policie jsou sdílnější a ke svým občanům otevřenější.

Proč asi? Proč to tam jde?

Celý příspěvek

Déjà vu – daň z nemovitostí – zdroj financování města

Jak je stále více cítit výpadek sdílených daní do rozpočtů města a obcí vinou hospodářské recese, tak o to více ožívá zapomenutý zdroj financování města a to ve formě daně z nemovitostí. Teď se na věc nedívejte politicky, ale pouze jen a pouze z role správce kasy, který musí někde zabezpečit dostatek peněz na financování chodu města, hlavně na nezbytně nutné investice do veřejně sdílených položek ( silnice, školy, osvětlení, údržba města).

A nejsou-li peníze dosažitelné z centrálního rozpočtu, je bohužel potřeba zvýšit míru spolufinancování přímo od občanů, kteří ty statky užívají. Lidi to neradi slyší, ale chtějí-li mít kvalitnější život, musí se zvýšit míra participace těch, co ty statky užívají.

Ostatně pro vzory spolufinancování nemusíme chodit daleko – jezdíš po silnici? Podílej se na jejich financování ve formě daně silniční či dálniční známky.

Chceš mít kvalitnější zdravotní péči? Tak ožel to, že přispěješ v nemocnici na stravu, aby i ostatní mohli dostat vždy tu nejlepší dostupnou péči, neboť by nemělo existovat to, co bylo dříve – někdo se léčil v SANOPSu, někdo o OÚNZ .

Psal jsem o tom na jednom webu přesně před rokem, článek je ale podle mne stále aktuální, proto ho připomenu:

Celý příspěvek

Krátká úvaha o radarech, značkám a lidech

Nechci více s něšťastnými radary zdržovat, on základní problém není paradoxně v těch info značkách. Je v principu, kdy se nekontrolovaně rozkládá funkce státu a tady se to projevuje ve snížené vymahatelnosti práva. Pak se stane, že se zde na tuto neschopnost státu zabezpečit bezpečnost naváže iniciativní podnikatelský sektor, který ale naplno využije opět práva k naplnění své kapsy.

Celý příspěvek

Jak se lehce dá proslavit naše město

Do zpravodajství televize NOVA se nedá moc lehce dostat. My jsme to dokázali. 

http://tn.nova.cz/finta-na-mereni-rychlosti-prostejovske-radnici-nevysla.html 

Slovo radnice je dost široký pojem. 

Ten pojem by šel určitě zeštíhlit na konkrétní pozici toho, kdo ty značky namontoval, případně kdo je kam navrhl a kdo je kam schválil. 

Dalšího komentáře už netřeba… :(

Atleti nedoběhnou na školní záchod ?

V článku uvedeném zde :

http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/atleti-dostanou-od-mesta-sprchy-a-toalety20090513.html

se objevila informace, jak se atletům pořídí sprchy a toalety další zástavbou části školního hřiště u RGaZŠ.

Jsem asi velký škarohlíd, ale je velice krátkozraké v době ekonomické krize vydávat peníze na něco tak zbytného, jako je nějaká kadibudka se sprchami na školním hřišti s prominutím pro pár atletů u RGaZŠ !!!

A  proč? Je zde totiž plně funkční zařízení školní tělocvičny s patřičným zázemím – tedy šatnami, sprchami, toaletami. A ty toalety? Už tam jedna mobilní kadibudka je, tak proč nedokoupit tu stejnou druhou a nedat ji pouze na druhou stranu hřiště?

Pokud město neví, co s částkou 1,2 mil. Kč, ať se mne zeptá a já mu dám desítky dalších nutnějších věcí, než je tato navržená.

Celý příspěvek

Ve věci instalovaných značek k měření rychlosti radary

Vzhledem k tomu, se ve věci umístění značek objevily určité otázky, obrátil jsem se na 3 osoby mající nejvíce problematiku na starosti – na pana místostarostu Uchytila, propagátora měření stacionárními radary, pana Nakládala – vedoucího odboru dopravy a na pana ředitele Nagyho, ředitele naší MP.

Cílem je hned od počátku rozptýlit pochybnosti o značkách, aby vše prostě klaplo …

Text mailu zveřejňuji právě proto, abych nebyl nařčen z pokoutních úmyslů a toho, že odpovědné osoby měly možnost reagovat co nejdříve.

Celý příspěvek

Uf ony … jsou už tady – ty značky k radarům

Tak už se i nám objevily první značky s upozorněním na radary a to směrem od Brna …

Připomenu základní fakta :

Ustanovení § 79a odst. 2 zákona přesně stanoví, že obecní policie může měřit rychlost výhradně v úseku určeném policií, jehož počátek je ve směru silničního provozu označen přenosnou dopravní značkou s vyobrazením kamery snímající rychlost a nápisem „MĚŘENÍ RYCHLOSTI“. Konec tohoto úseku je označen přenosnou dopravní značkou s tímto vyobrazením šikmo přeškrtnutým a nápisem „KONEC MĚŘENÍ RYCHLOSTI“.

Dále ustanovení § 62 odst. 2 zákona č. 361/2000 Sb. upřesňuje, že se přenosnou svislou dopravní značkou rozumí dopravní značka umístěná na červenobíle pruhovaném sloupku (stojánku) nebo na vozidle

Kdo má oči a umí číst zákony – ani nemusí číst jejich celá znění, ať si ještě jednou projde zákonné citace vztahující se k měření radary městskou policií a brzy přijde na to, v čem máme potíž.

Celý příspěvek

Svérázný boj se spamem na měú Prostějov

Roky jsem pro oslovení zastupitelů, kteří dovedou používat maily, používal hromadný mail ve tvaru zastupitele(zavináč)mestopv.cz . Roky to automaticky fungovalo, e-maily chodily všem a až to najednou nefungovalo.

Pátral jsem proč e-maily zaslané na tuto rozesílací adresu nebyly doručeny a dostal jsem oficiální odpověď:

Dobrý den, 

e-mailové adresy zastupitele@mestopv.cz nebo zastupitele@prostejov.eu z důvodu ochrany zastupitelů proti spamu nejsou funkční (resp. funkční jsou, ale pouze z vnitřní sítě MěÚ,  nejsou povoleny pro e-maily z internetu).  Ale e-mailové adresy jednotlivých zastupitelů funkční jsou (ve tvaru jmeno.prijmeni@mestopv.cz nebo jmeno.prijmeni@prostejov.eu s výjimkami popsanými na stránce http://www.mestopv.cz/cz/samosprava/zastupitelstvo-mesta/seznamclenu/).

Paráda : prostě svérázný způsob boje proti spamu.

Celý příspěvek