Nezapomněli jste na 31.7. ve věci budoucího KASCentra?

Dnes 31.7.2009 skončila lhůta pro podání podnětů a připomínek veřejnosti k budoucnosti zástavby po stávajícím KASCentru. Ano, jde o léčbu toho nemocného bílého poskomunistického slona, který se stal mezitím jen a pouze černou bezednou dírou na městské peníze.

3 zájemci zpracovali své návrhy a ty předali i veřejnosti k diskusi. Chválím zastupce města, že se tohoto mohla veřejnost zůčastnit a mohla se svými připomínkami do řešení zapojit.

Mé vidění věci uvádím v nezměněném textu zaslaného na adresu města zde :

Celý příspěvek

O potřebě či nepotřebě městské vyhlášky na pořádek

Opět se v souvislosti s létem vynořilo téma pořádku – viz. zde http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/zajisti-nova-vyhlaska-v-prostejove-nocni-klid.html 

Ano, téma je to určitě zajímavé a podle mne letně nosné. Vyhláška má podle předkladatelů zabezpečit pořádek a řád. 

Podle mne je zbytečné neustále plevelit právní řád naší republiky jednotlivostmi místních vyhlášek. Buď je jednání protiprávní a policie ( PČR či MP) má prostě konat , nebo počínání protiprávní není.

Je důležité také konkrétně říci, co chceme vyhláškou řešit – skutečně jde o těch pár bezdomovců nebo jde o postižení těch venkovních hospůdek, které teď v létě nerespektují stávající předpisy a hlučí po 22 hod., případně hosté z nich odcházející hlučí a dělají binec po odchodu z hospody, případně a to asi nejvíce hlučně se bavící a nudící se teenageři dělající bugr na lavičkách v kdejakém parku .

Celý příspěvek

Tak máme konečně jako město nový web

Jsem denně na internetu a pracuji s informacemi na spoustě webů a snad mohu říci, že mohu srovnávat naše použité řešení s jinými. Po letech stagnace je tu náznak posunu k novému řešení. Chtěl bych věřit, že nepůjde jen pouhý facelift, ale i také o trochu systémovou změnu.

Po 3 dnech použitého řešení jsem poslal na město tyto postřehy:

Celý příspěvek

Infoznačky k radarům fungují znamenitě

Měsíc se s měsícem sešel a máme zde první ucelená data z výsledků měření počtu přestupků po umístění infoznaček upozorňujících na místa měření. Co se dá říci – infoznačky zabraly nad očekávání dobře.

S tím jsem ostatně počítal a věřil jsem tomu :-) .

Nastává totiž synergický efekt, kdy ten, kdo dá na infoznačku a jede v pořádku, automaticky zpomalí ty ostatní. Ti ostatní tak nemají možnost tak zásadně překračovat daná pravidla. Infoznačky navíc řidiče i stále a opakovaně vychovávají a dávají najevo, že dbát na bezpečnost je důležité .

Co říci k datům ?

a) v prosinci, kdy se měřilo naplno a pokutovalo a kdy nebyly infoznačky, činil počet přestupků číslo  6718

b) v únoru, kdy se sice měřilo, ale nemohlo se pokutovat a lidi to věděli, činil počet přestupků číslo 10373 

… byl to nárůst  z 12/2008 na 02/2009 o +3655 přestupků, tj. cca o 54 % proti prosinci 2008)…

c) v červnu, kdy už byly naplno dány infoznačky a kde se opět sankcionovalo, činil počet přestupků číslo 3379 …

… tedy rozdíl proti únoru činil mínus 6994 přestupků, tj. o cca 67 % méně než v únoru!!! Ale co je hlavní a nezpochybnitelné - nastal i zásadní pokles proti období, kdy se měřilo bez značek  z prosincových 6718 přestupků na červnových 3379, tj. mínus 3339 přestupků, to znamená pokles proti úrovni prosince o skoro 50% … BINGO!!!

d) přes 42% současných přestupků dělá jen a pouze radar na Kojetínské – z celkových 3379 přestupků za měsíc červen jich tam bylo 1430!!! Stojí pak za zváženou, jak to vyřešit – zda zvýšením povolené rychlosti či dopravním omezením stavebního charakteru. Chce to ale rozhodně bližší analýzu na případnou součinnost s PČR, jak to tam vyřešit. Pokutovat je snadné, vyřešit problém už těžší…

Celý příspěvek

Anketa k využití bývalého areálu koupaliště na Kostelecké ulici

Staré koupaliště  na Krasické  bylo před 3 lety formálně obnoveno areálem zvaným honosně Aquapark. Ten ale plní úplně jiné funkce, než je vlastní plavání. Křik, malost prostoru, skákání dětí za hlavu, nemožnost si tam vlastně vůbec kondičně zaplavat vyvolává otázku, kam jít v Prostějově plavat.

Město nyní iniciuje anketu, jak využít prostor starého koupaliště na ulici Kostelecká:  http://www.mestopv.cz/cz/aktuality/anketa-html.html .

Hlasuji pro obnovu původního areálu koupaliště…
Celý příspěvek