Odpověď na anketu ohledně starého koupaliště u velodromu

V rámci uvedené ankety vyjadřuji názor, aby tamní plocha byla po letech opět obnovena pro městské koupaliště. Městu Prostějov jako bývalému okresnímu městu podle mého názoru chybí moderní 50m bazén, kde se dá bez problému plavat a ne pouze dětinsky skotačit. Jsem si vědom finanční náročnosti projektu výstavby 50 m bazénu a potřebné revitalizace nejbližšího okolí. Je potřeba ale současně vzít v úvahu i to, že uvolnění této plochy pro jakoukoliv jinou aktivitu znamená prakticky nemožnost budoucí výstavby takového bazénu v podobně příhodné lokalitě ve stále více zastavěném městě. V současné době do městského rozpočtu přicházejí desítky milionů korun jak z prodeje městských domů tak i stavebních parcel. Bylo by vhodné takové mimořádné a neopakovatelné finanční zdroje investovat do rozvojové infrastruktury města, kam určitě 50m bazén patří.

Celý příspěvek

Výsledky měření stacionárních radarů za červenec 2009

Výsledky měření radarů i za měsíc červenec říkají po vojensku :  během mé služby se nic zvláštního nestalo“. Držíme nastolený nový trend i v tomto uvolněném dovolenkovém období .

Sumární meziměsíční změna počtu přestupků července 2009 proti červnu 2009 je o pouhých + 4,62 % , v celkovém počtu přestupků to znamená posun z čísla 3379 přestupků na 3535, což je o 156, přičemž 46 přestupků z toho je z jízda na červenou … Jen pro reálné porovnání – v prosinci 2008 bylo celkem 6718 přestupků a v únoru 2009 dokonce 10373 . Takže funkčnost radarů s infoznačkami je navýsost prokazatelná. :)

Celý příspěvek