Czech radar vrací úder ( aneb hvězdné války s radary pokračují)…

Tak jsme si v tisku přečetli prohlášení pana tiskového mluvčího společnosti Czech radar ve věci značek upozorňujících na místa měření : „…Přestože počet přestupků v měřených, a podle zákona označených úsecích klesl, mimo tyto úseky se naopak výrazně zvýšil. Výsledkem tedy je, že značky u radarů snížily bezpečnost na silnicích v celé České republice,“ – konec citace.

Takže – lidi pamatujte si!!! Czech radar nasazením značek a měřením podle zákona sám přišel na to, že snižuje bezpečnost !!! a přesto nadále MĚŘÍ !!! A TEDY OHROŽUJE svoji činností LIDI NA SILNICÍCH !!!, A přesto tak nadále koná !!! Je to ten správný garant projektu Bezpečná města? Neměl by to tedy okamžitě v zájmu bezpečnosti zastavit a  do doby vyřešení problému nezhoršovat situaci?!

Nebo je to vše jinak?

Celý příspěvek

Šťastné a dieselagregátové vánoční trhy v Prostějově

Rok se s rokem sešel a začaly vánoční trhy. Myslel jsem, že se organizátoři trhu poučili s organizací z loňska či koneckonců zkušeností z prostějovských hodů. Ale nestalo se tak. Opět nastala paradoxní situace s tím, že do hezkého zpěvu dětí hrčely mnohočetné dieselagregáty prodejců.

A aby kulturní požitek měl i vizuální podobu, stále více rozvrstvení náměstí kopíruje i rozdělení společnosti. Nahoře u radnice se krčí pár dřevěných stánků a směrem dolů k Prioru kultura postupně ustupuje lidové tvořivosti.

Co stánek, to styl : „co pes, to jiná ves“ s tím, že nejsme schopni ani po opakované zkušenosti dolů stánkům dovést elektřinu, aby nemusely svítit svíčkami či si ji nemuseli vytvářet agregáty.

Jsme hold chudé město…

A nad tím vším hlukem z agregátů se tyčil anděl.

Tentýž anděl , co jezdil před 14 dny v Olomouci a proti kterému bojovali účastníci performance k 20. výročí od sametové revoluce. 

Jak hmatatelný symbol toho, že i andělé toho dnes musí zvládnou hodně…

doklady o tom najdete zde :

Celý příspěvek

Chcete bílé praporky k chodníkům nebo kvalitní službu města svým občanům?

Tak se nám nadále množí bílé praporky k místům, kde město v zimě nechce lidem poskytovat služby zajišťující chod města. Nejen podle mne je takový postup lidem k smíchu. Neumíme jim ze strany města zabezpečit chůzi po chodnících a místo toho tam postavíme za desítky tisíc korun papírové praporky, co nevydrží ani do druhého dne.

Celý příspěvek

Něco málo opět o těch úklidech chodníků

Tak jsme opět pronikli do zpráv na Nově : http://tn.nova.cz/zpravy/doporucujeme/finta-obci-chodnik-se-v-zime-neudrzuje-pisi-a-neuklizeji.html . Mohou za to bílé praporky, kterými někdo chtěl něco řešit. Že to asi s nimi není pravé ořechové vědí snad už i teď na radnici všichni. Buď chodník přes zimu neuklízejme a skutečně ho uzavřeme, či se prostě naučme celoročně žít ve městě a naučme se jako město poskytovat služby svému obyvatelstvu, jak v době letní, tak v době zimní.

Mimochodem – co vlastně ti lidi v té ASA přes zimu dělají, když jim de facto ubylo práce – ulice se už blokově nečistí, rostliny a stromy žádnou péči nepotřebují – co jim vlastně brání kol dokol se starat průběžně o ty chodníky?

Je mi ve skutečnosti smutno z toho, jak se najednou lidem „stýská“ po tom uklízet chodník kolem svého domu či zahrady. Města dnes disponují k tomu účelu speciálně vybavenými a výkonnými stroji, které to vše mohou provádět efektivněji a hlavně všude stejně a opakovaně – ať jste v práci či třeba doma ležíte s nemocí…

Takže nevím, nač ten stesk a „slza v oku“ při vzpomínkách na brzce ranní shrnování sněhu v mrazu a slotě, když dnes jsou na to stroje …

Reminiscence na 17. listopad 1989

Velkých slov k tomuto výročí padla spousta. Pro mne je to datum spojené s dějinným zvratem, pomocí kterého se i mírně vychýlil běh mého života. Co mohu říci já po 20. letech ?

Nebuďme opět jako pštrosi a proto plně využívejme svého práva nabytého právě těmi dny v listopadu 1989. Já osobně nežiji politikou typu „Ty nebo Já“, „Život nebo Smrt“.  Občas věci veřejné hodnotím tu střídmě věcně, tu někdy mírně s nadhledem. Ale snažím se nebýt pasivní. Snažím se o věcech, které vidím a kterými žiji, psát a tím na věci upozorňovat. 

Mým cílem je mírně dění kolem nás nastavovat zrcadlo, ve kterém ten, kdo rozhoduje, se má možnost uvidět. Jak se který politik uvidí už neovlivním. Ale i když odlesk toho zrcadla nebude plně ideální, neberte to smrtelně vážně.

Neexistuje žádné dělení „Vy a My“. Ve skutečnosti jsme všichni na jedné lodi a proto jsme si souzeni spolu žít a pracovat. Každý střípek zpětné vazby, odlesku vidění věcí z druhé strany, totiž věci posouvá vpřed. A o to nám snad musí všem jít .

Tour de SKI 2010 v Prostějově

Podařilo se nám zjistit jednu skutečně tajnou věc. Město Prostějov bude pořadatelem jednoho z letošních závodů TOUR de SKI 2010 v lyžování či klouzání na sněhu. Ačkoliv se nám to radnice snažila v rámci dlouhodobé strategie otevřenosti zatajit, jde ve skutečnosti o výsledek několikaleté systematické práce. Vše započalo potichoučku už před roky, kdy radnice sídlící na pověstné hanácké rovině pořídila sněžný skútr. Nyní radnice pokročila dále a vzala aktivně věci do svých rukou.

Celý příspěvek

Výsledky měření stacionárními radary za měsíc říjen 2009

Měsíc se s měsícem sešel a jsou zde výsledky měření za měsíc říjen 2009. A ten opět přinesl potěšitelné vysledky. Počet přestupků činil hodnotu 2355. Což je mimochodem cca úroveň 35% z hodnot zachycených v době, kdy se měřilo v loni v prosinci. Pomaličku se nám hodnoty dostanou do statistické řady dat přímo srovnatelné s loňskými hodnotami a bude nakrásně vidět, jak radary a hlavně značení k nim !!! působí na počet dopravních přestupků.

Celý příspěvek

User friendly II. – ta naše malá radnice, radnice městská

O tom, že internet není jen e-mail je jasné nadevše. Odmítáním technologického pokroku jak ve sféře komunikace s občany, tak ve sféře sdělování informací je cesta do záhuby. Místo informační a znalostní společnosti směřujeme pak k nepružné a statické společnosti, kde účast lidí na správě věcí veřejných se stává pro elity jen kvazizástěrkou jejich konání.
V minulém díle jsem nadnesl pár věcí, dnes je doplním o další vychytávky, co někde už roky fungují a jen u nás se jaksi nechytají …

Celý příspěvek

Sankce k radarům – cíl nebo prostředek ?

Téma radarů u nás nadále žije. Souvisí to nepochybně s rozpohybovaným městským úřadem, který až ve druhé polovině roku pořádně rozjel agendu vymáhání pokut v tisících položkách, co radary zachytily. Denně mi na web přijde nakouknout na mé příspěvky několik desítek lidí s těmito a jinými obdobnými tématy zadanými do vyhledávačů , jako jsou spojení : „pokuty prostějov“, „radary v prostějově“ či „měření stacionárními radary“. Mimo to mi občas někdo i napíše, někdo se pozeptá, někdo mi i vynadá …

Celý příspěvek

Účinnost stacionárních radarů – fakta versus mýty

Na základě vstřícnosti pana místostarosty Uchytila prezentuji statistiky účinnosti stacionárních radarů v Prostějově. Kdo má hlavu a v mozkovně má šedou kůru mozkovou se může sám natvrdo přesvědčit, že systém u nás nakrásně funguje. Když mluvím o „systému“, tak mluvím o systému cukru a biče.  Cukr je ta informační tabule a bič sankce.  My jsme mohli postupně vyzkoušet jen ten bič , pak jsme byli chvíli i bez toho biče a nakonec máme nově obojí a to evidentně funguje .  Ale pojďme k datům…

Celý příspěvek