Neúcta k tělesně postiženým či šlendrián s úklidem sněhu?

Včera 11.2.2010 jsem po delší době jel za svojí ošetřující lékařkou – autem, jak jinak, když jinak bych to uvolněn v práci nestíhal.

Protože paní doktorka sídlí v poliklinice na Trávnické, chtěl jsem využít k zaparkování parkoviště, které je k tomu určeno za Lídlem a k témuž bylo i určeno a projektováno …

Zle jsem pohořel .

Co já – já jsem si na ten vysoký tlak vzal léky od paní doktorky, ale zarazila mne absolutní neúcta zřizovatele parkoviště či spíše osoby, dbající na jeho provoz vůči osobám postiženým – ty, aby se prodírali přes bariéry sněhu…

Jak to tam vypadalo, ukazují tyto fotky :

Celý příspěvek

Aktualizace strategického plánu města Prostějov

Opět se po delší době blíží aktualizace strategického plánu rozvoje města.

Kdo ale z pracujících má čas chodit někam ve 4 hodiny odpoledne do centra města na veřejné diskuse, kde počty městských úředníků pravidelně převyšují návštěvníky?

Protože jako hlavní deficit komunikace města s vlastními občany cítím nevyužívání internetu a jeho možností ( webové diskuse, komunitní sítě a sdílení informací obecně ), je toto i obsahem jedné ze skupiny připomínek k předloženému profilu města, kterou jsem jim mailem poslal.

To i jiné podněty, co jsem tam posílal a ve kterých upozorňuji mj. i na přemíru formalismu v používaných frázích najdete ve formátu pdf zde .

Když komunikace s občany, tak veřejná a dlouhodobá přes internet a ne uzavřená do jedné zasedací síně, kde přijde z hlediska statistiky neprůkazný vzorek pár občanů.

Je lákavé říkat, že jsme něco projednali veřejně – ale když nás je v Prostějově na 45000 a to bychom se do jedné zasedačky nevlezli.

Opět stacionární radary a jejich značení

V Prostějovském večerníku ze dne 8.2.2010 je opět uvedena lamentace nad legislativní úpravou měření rychlosti příslušníky městské policie. Opět se na přetřes dostává prý nejasná  či zmatečná úprava omezující měření rychlosti empíky.

Dlouhodobě se touto problematikou zabývám a na svých webových stránkách pravidelně v samostatné sekci „Radary“ uveřejňuji, jak na tom jsme.

Už se mimochodem rok s rokem sešel a máme zde souvislá data z měření stacionárními radary z doby, kdy se měřilo „zpoza buku“ a kdy se měřilo s „infoznačkami“.

Rozdíl je zásadní a prokazatelný a je vidět, že prevence zabrala na všech měřených místech.  

 Data také bohužel dlouhodobě ukazují, že i my jako město Prostějov máme svoji „mělnickou budku u nepoužívaného přejezdu“, která soukromému sektoru vynáší peníze, ačkoliv o společenské nebezpečnosti překročení rychlosti se dá na Kojetínské jen s obtížemi mluvit.

 K trpkému úsměvu mne ale skutečně dohnal stesk pana místostarosty Uchytila ohledně kvality či nekvality poslanecké práce .  Proto mi dovolte sem připojit stenografický záznam citace závěrečné řeči tehdejšího ministra Langera z 31.10.2008:

Celý příspěvek