Podnět k zavedení on-line přenosu jednání zastupitelstva a pár drobností k tomu

Nerad někdy používám silná slova, ale tento článek v deníku http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/sledovat-jednani-zastupitelstva-na-internetu-zatim-ne-vzkazuje-radnice-20120417.html mne mírně nazvedl ze židle. Asi proto, že tématice využití internetu ve státní správě se věnuji dlouhodobě.

Nu což, řídil jsem se podnětem paní tiskové mluvčí a v této věci jsem oslovil pana primátora – to když už to paní mluvčí sama navrhla :) .

Dopis na magistrát zaslaný jak jinak než elektronicky s využitím elektronického podpisu :

Celý příspěvek

A opět začíná ping pong ohledně článku na městském webu o bezchybných radarech II.

A jedeme z kopce.

Další reakce z města :

From: Gáborová Jana [Sent: Tuesday, April 17, 2012 4:40 PM

To: ing. Pavel Burša

Subject: RE: zavádějící článek ohledně stacionárních radarů

Ale já myslím, že titulek: „Měření rychlosti stacionárními radary v Prostějově bylo z hlediska ochrany osobních údajů v pořádku“ je poměrně jasný. Jakmile bude zřejmé, jak má město postupovat dál (odkup radarů, či jiná možnost neodporující současné legislativě), bude tento postup také zveřejněn. A může se pak pro srovnání poukázat, jak město měřilo dříve a jak nově (až ta situace konečně nastane).

Zdraví Jana Gáborová

a k tomu moje reakce upozorňující na to, že tato informace je medii výrazně zkreslována :

Celý příspěvek

A opět začíná ping pong ohledně článku na městském webu o bezchybných radarech

Na předchozí mail směrem k radnici o tom, že článek je nepřesný (http://www.pavelbursa.cz/?p=2359 ) došla promtní odpověď:

Vážený pane Buršo, děkuji za Váš mail.

Problematika radarů se řeší už dlouhou dobu a zřejmě ještě nějakou dobu řešit bude. Vzhledem ke skutečnosti, že v řadě médií se spekulovalo o tom, zda nedocházelo při systému měření radary v Prostějově také k úniku osobních údajů, se však domnívám, že i tato dílčí informace je vhodná ke zveřejnění. Jakmile obdržíme stanovisko ministerstva dopravy k návrhu města na systém provozu radarů v Prostějově, určitě ho zveřejníme také.

Ještě jednou děkuji za informaci a zdravím, Jana Gáborová

Nu což, musel jsem reagovat, protože nedošlo k nápravě textu:

Celý příspěvek

Czech radar dovede ale mediálně masírovat …

Dnes vyšel na městském webu mírně zavádějící článek o legalitě měření rychlosti stacionárními radary (otisk článku uvádím zde www.pavelbursa.cz/UOOUpv.pdf ) .

Co k tomu říci? Snad jen to, že důležité pro nás je ale to, co si myslí dozorový orgán Ministerstva dopravy a krajský úřad . Stanovisko ministerstva dopravy najdete zde http://www.prostejov.eu/files/Urad/KS/zaznam-z-vrchniho-statniho-dozoru.pdf .

Jsme s těmi radary a připravovaným penězovodem do soukromé sféry už tak slavní, že nás ministerstvo cituje jako příklad, proč vlastně upravilo způsob měření soukromým orgánem (  …poslední době narůstají případy, kdy si jednotlivé obce najímají soukromé společnosti na měření rychlosti vozidel. Podle právní legislativy však mohou měřit rychlost pouze příslušníci státní či obecní policie. Takovým posledně známým případem je kauza města Prostějov. Zde proběhl státní odborný dozor ministerstva dopravy, který jednoznačně konstatoval, že soukromá firma nemůže měřit rychlost a nakládat s daty z radarů...) . Proto ministerstvo stanovilo pravidla, jak s touto činností konat dále (http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/D76DAB2D-8366-4E43-B2A9-36DA30F7D038/0/Informacni_material_MD_k_mereni_rychlosti.pdf ).

Napsal jsem proto paní tiskové mluvčí městského úřadu dopis žádající o úpravu textu, aby sdělení úřadu nebylo nepřesné.

Celý příspěvek

Nové multitifunkční centrum se už rýsuje…

Čím dál tím více jsou v mediích koordinovaně uvolňovány informace o novém multifunkčním centru.

Třeba zde http://olomouc.idnes.cz/spolecensky-sal-v-prostejove-d2i-/olomouc-zpravy.aspx?c=A120404_1759361_olomouc-zpravy_stk či zde http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/novy-spolecensky-dum-mozna-vyroste-na-pozemcich-moragra-20120404.html či zde http://www.itydenik.cz/zpravodajstvi/zpravy/multifunkcni-centrum-nachazi-vhodnou-lokalitu.-na-plose-vyhoreleho-moragra.

Je vidět, že mediálně jsme jako město tedy proces už odstartovali.

Celý příspěvek

Tak nám nedají s tou propagandou s Czech radarem pokoj

Stále jsme opakovaně v některých mediích ( například zde http://pvnovinky.cz/rychlost/10617-zrusily-se-radary-prostejov-se-stal-zavodni-drahou bombardováni znepokojujícími statistikami, jak se zvedl počet přestupků poté, co neměří radary od jedné soukromé firmy.

Nikdo ale taktně už neříká, kolik aut tam denně jezdí a jaké byly konkrétní parametry dříve.

Taktně se mlčí o tom, kolik přestupků bylo zachyceno v době, kdy řidiči o stacionárních radarech vůbec nevěděli, kolik přestupků bylo v době, kdy radary byly doplněny povinným označením místa měření a jaká je přesná současná úroveň.

Celý příspěvek