Lex „TRŽNICE“ etc… a její nekonečné či konečné umístění

Debaty kolem vymístění tržnice z centra snad konečně utlo rozhodnutí rady viz. oficiální info zde http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/trznice-vznikne-za-od-kubus-plumlovske-ulici.html .

Bohužel celá debata kolem umístění tržnice se jaksi neplánovaně přiblížila parafrázi na jednu slavnou donutilovskou repliku : „Ptejte se na co chcete a já na co chci, odpovím…“

Po prostějovsku to nyní zní : „Ptáme se Vás lidi, kam chcete umístit novou tržnici (dáváme Vám k tomu 4 nabídky) a my se pak jako radní stejně rozhodneme ji dát úplně ale úplně někam jinam.

Pro neznalé : v době od 17.5. do 11.6. se naše radnice ptala výslovně svých občanů na umístění nové tržnice touto anketou :

Na kterém z níže uvedených míst má dle Vašeho názoru vzniknout nová tržnice?

– prostor před kavárnou Kocourek (v někdejších židovských uličkách)
– za Mlýnskou ulicí (areál bývalého Moragra)
– parkoviště před Žudrem (Mlýnská ulice)
– jezdecká kasárna

A výsledek? Vyhrál králík vytažený z klobouku … KUBUS.  Městem neavizovaný a v době před skoro ani ne měsícem ani lidem oficiálně nenabízený…

Tak mám stále více nejasný pocit, že jsme to s tím Manthellanem jaksi prokoučovali.

To není ochrana zájmů funkce města mít aktivní střed města, to je dlouhodobě prováděný ústup z pozic krytý kouřovými manévry kolem ankety-neankety, která úplně spadla pod stůl s vyklizením celého prostoru jedné obchodní společnosti.

A tak úplně naposledy, na povzdech o tom, že „slova plynou a dění se koná“ připomenu jen malou hitparádu výroků čelných politiků našeho města ohledně tržnice.

Tržnice se mi líbí tam, kde je teď, mám to za rohem. Pokud by měla zůstat na stávajícím místě, pak by bylo dobře ji opravit, aby si po stáncích s oblečením zachovala svůj standard,” vyjádřila svůj názor místostarostka Alena Rašková.

Jsem toho názoru, že by tržnice měla zůstat na svém místě. Je to blízko náměstí, dostupné pěším i automobilistům. Podle mně by se mělo rozhodně zrušit místo určené pro trhovce s oblečením a zeleninový trh rozšířit na celý prostor, tak jak to bývalo dřív,” konstatovala zastupitelka a senátorka Božena Sekaninová.

Miroslav Pišťák: „Rád bych na tomto místě tržnici viděl i v budoucnu. Podmínkou však je, že bude sloužit jen prodejcům ovoce a zeleniny.

Nikdo neřekl, že se bude tržnice bourat,“ prohlásil Pišťák. …Starosta Pišťák v pondělí dopoledne autorům petice, kteří se za ním vypravili na radnici, řekl, že jeho názor je ponechat tržnici na místě.

Podle mě hitparádu výroků našich politiků ale vyhrálo jednoznačně toto prohlášení – pan Fišer snad promine :) :

Stavba obchodního centra v lokalitě Společenského domu se vlastního prostoru městské tržnice nijak nedotkne,“ ubezpečil Fišer.¨

P.S: Jen mi připadne v té věci úplně divné to, že v květnu vypisuje město anketu, předkládá v ní lidem konkrétní nabídku umístěním tržnice u Kocourka, aby toto městem nabízené a lidmi mimochodem nejvíce preferované umístění absolutně odstřelilo prohlášením: 

„…Její umístění například před kavárnou Kocourek není vhodné z důvodu očekávaných prací při výstavbě obchodní galerie na místě dnešního Společenského domu… ,“ popsal náměstek primátora Zdeněk Fišer.

Jsem pro on-line přenosy z jednání zastupitelstva města Prostějov

Nemám sebemenší problém s on-line přenosem z jednání zastupitelstva města Prostějov po vzoru jiných českých a moravských měst. A jak jste na tom Vy ostatní?

Najde se nás pro podporu zavedení přenosu množství odpovídající definici „větší počet občanů“? Pokud jste pro, podpořte mne účastí v této skupině či třeba i zasláním jednoduchého podnětu na městský úřad, abych v tom „nezvostal sám jako kůl v plotě“.

http://www.facebook.com/groups/158570344278957/

Radě města jsem podal podnět k jeho zavedení někdy před 1/4 rokem blíže zde http://www.pavelbursa.cz/?p=2375 .

Dosud se v té věci nic nerozhodlo, jedním z důvodů může být to, že je pro splnění toho podnětu málo občanů. Aby se to změnilo, volím cestu facebookové prezentace podnětu a opakovaného upozornění na něco, co jinde v klidu a pohodě funguje.