Galerie Prostějov: Město hraje mrtvého brouka

Jen tak pro ilustraci problému uvádím odkaz na článeček: http://prostejov.5plus2.cz/56541/galerie-prostejov-mesto-hraje-mrtveho-brouka .

Co z něj plyne? Že po 6 letech od záměru budeme v roce 2014 opět na počátku.

Vám nepřipadne, že s námi jako městem někdo hrubě vy******, že my mu ve skutečnosti blokujeme nejcennější pozemky jen pro jeho záměr, měníme kvůli tomu svůj územní plán a ještě mu máme být vděčni, že s tím nakonec někdy něco udělá?

Nevím, jestli si to všichni uvědomují, ale po usnesení z roku 2008 jsme přijali o dva roky později další a podepsali smlouvy o smlouvách budoucích, které jsou závazné. V okamžiku, kdy bychom trvali na dodržení usnesení z roku 2008, porušíme podepsané smlouvy a Manthellan by nás mohl žalovat, že jej poškozujeme,“ sdělil svůj postoj primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.

Ten současně připustil, že vzhledem k uplynutí zákonné lhůty bude město muset vyhlásit na přestavbu Společenského domu nový záměr. „Zjednodušeně se dá říct, že začínáme od nuly. Nový záměr ale vyhlásíme nejdříve ve chvíli, kdy investor přijde s návrhem na podpis kupní smlouvy,“ uvedl primátor. Město tak v tuto chvíli vyčkává, jaký postoj zaujme investor.

Marně mi plyne hlavou, jak se spousta politiků při komentování minulosti skrývá za slova „my“ a jak málo politiků narovinu řekne, kdo konkrétní je pod které rozhodnutí podepsán a kdo a  jak hlasoval a případně proč nehlasoval jinak, kdy se svými vlastními smlouvami dostáváme mimo hru.

Logo města – schváleno či neschváleno? A jak tedy vypadá a kde bude používané?

Protože se objevily informace, že jsme si jako město schválili nové logo, ačkoliv ty, kterých se to nejvíce dotýká – tedy vlastní občany, jsme jaksi v procesu rozhodování ponechali stranou a toto logo se NEMÁ oficiálně na magistrátě používat, zeptal jsem se na úřadě, co vlastně platí. Zda bylo či nebylo tedy logo schváleno, zda se bude či nebude kde používat.

Komunikace s paní tiskovou mluvčí v té věci je zde:

mejlík č.1

From: ing. Pavel Burša [mailto:pavel.bursa@quick.cz]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 8:58 AM
To: Gáborová Jana
Subject: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Dobrý den paní Gáborová,

přeji do nového roku hodně úspěchů a zdraví.

Chtěl jsem požádat k tomu sdělení o jednání rady ( http://prostejov.eu/cz/aktuality/zpravy-z-rady-mesta-prostejova-14.html ) o oficiální stanovisko města k tomu logu města a jeho využití či nevyužití.

Šlo by prosím doplnit na web města k tomu sdělení, o čem byla poslední rada města, na čem se vlastně rada města shodla?

– zda tedy je základní logo vybrané a skutečně máme nové logo („habemus papam“) a nic se už na něm měnit z podstaty věci nebude
– zda se bude využívat v oficiální prezentaci města.

Proč se ptám?

Protože zaznívají až taková tvrzení dokonce i od pana primátora, že sice nové logo města máme,( já k tomu přidávám, že bohužel s veřejností jsme jeho výběr a podmínky jaksi zapomněli vykomunikovat či to řeknu narovinu – ani jsme se jí na názor neptali), ale na magistrátě nové logo stejně v oficiální linii používat nebudou.

To je podle mne divný postup výběru loga a podmínek jeho využívání, zejména když se podíváte na sousední Olomouc, kde je logo města součástí oficiální komunikace města a proto se ptám, o čem rada vlastně rozhodla.

s pozdravem Pavel Burša

odpověď č. 1

—–Original Message—–
From: Gáborová Jana [mailto:Jana.Gaborova@prostejov.eu]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 9:00 AM
To: ing. Pavel Burša
Subject: RE: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Dobrý den, rada se s návrhem loga seznámila s tím, že na některém z příštích jednání se má rozhodnout, při jakých příležitostech se bude používat. Žádný další závěr zatím nevzešel. Zdraví Jana Gáborová

mejlík č.2 doplňující dotaz

—–Original Message—–
From: ing. Pavel Burša [mailto:pavel.bursa@quick.cz]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 9:23 AM
To: Gáborová Jana
Subject: RE: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Paní Gáborová,

děkuji za okamžitou reakci.

Ovšem Vaše tvrzení je evidentně v rozporu s tím, co zveřejnil už dříve pan Smetana, cituji ho úplně přesně:

„Po zahájení schůze Mgr. Hemerková přivítala a krátce představila Mgr. Věru Marešovou, autorku návrhu loga a logotypu města Prostějova. V. Marešová prezentovala návrhy loga a logotypu města Prostějova a odpověděla v diskusi na otázky přítomných členů rady. Rada města schválila základní logo ve tvaru žluté cesty s textem Prostějov v modré barvě s tím, že Mgr. Hemerková předloží materiál na příští schůzi rady.“

Takže se opakovaně ptám a trvám na vyjádření města k tomu jednání rady.

Habemus papam? Máme tedy schválené logo či nemáme?

Je podle Vás rozdíl ve Vašem vyjádření „rada se seznámila“ oproti vyjádření Smetany „rada schválila základní logo“ – tedy vzešel z toho jednání konkrétní závěr nebo ne?

Bude jednání o něm hned na příští radě podle Pavla Smetany či podle Vás „někdy příště“?

Jde s tou volbou, podle mne nešťastnou (není to čárečkové logo skutečně hezké, proti jeho používání na magistrátu je i pan primátor, navíc nevzešlo z otevřené soutěže odborníků ale pouze z bezvýhradné?! akceptace 1 návrhu, který skutečně nemusí být vždy ideální) ještě něco dělat?

Paní Gáborová – jde o poměrně důležitou věc pro prezentaci města a proto trvám na vyjádření města, co vlastně ve věci loga platí a co se vlastně schválilo.

s pozdravem Pavel Burša

závěrečné sdělení ping-pongu ohledně loga je zde:

Dobrý den, usnesení Rady města Prostějova k záležitosti loga není. Rada se s návrhem seznámila s tím, že jako základní logo je určen typ – modrý podklad žlutý nápis, další jednání (případně některé z dalších jednání) má rozhodnout o konkrétním užití loga.

S přáním pěkného dne, Jana Gáborová

PF 2014

Vážení přátelé,
do roku 2014 Vám a všem blízkým přeji hodně zdraví, chuti do života a víry v to, že dobrá věc se vždy podaří… i když to někdy dá setsakra práci :-)
 
Rok 2014 bude dobou pětadvaceti let od událostí přelomového roku 1989. Řada z Vás si pamatuje, jak se před těmi lety ozývalo „nejsme jako oni“. Čas oponou trhnul a nyní z výsledků letošních voleb opět tato výzva rezonuje. Ale už ne jako výzva proti establishmentu roku 1989, ale establishmentu stran současných, které se nějak zapouzdřily a přestaly soucítit s přáním svých dřívějších voličů.
Bude potřeba to volání po změně vzít na vědomí a mít u toho vždy na paměti, že osobní prospěch nesmí být v konfliktu s prospěchem společnosti.
Ano skutečně, časy se mění,  http://www.youtube.com/watch?v=g_7pvZEBz3Y  ,
za našich mladých let byl svět jakýsi lepší, neboť novému nechceme či neumíme porozumět, že je lehké tak krásně paušalizovat a přenášet svoji odpovědnost na jiné http://www.youtube.com/watch?v=tatowcFN9HU ,
že někdy z toho všeho na člověka lehne tíseň a to je pak lehké podlehnout apatii http://www.youtube.com/watch?v=CaXlEu3N3Zg .
Nu což, pak se postavme na nohy, otočme hlavu ke slunci a dejme si třeba práci zjistit, „jak dělá liška“ http://www.youtube.com/watch?v=SaeOQJaf1Uw .
všechny zdraví Ing. Pavel Burša