Návrat města Prostějova k racionalitě ve věci radarů

Snad tlak na nápravu stavu ve věci stacionárních radarů udělal své. Ze strany města bylo přijato velice moudré rozhodnutí o přenastavení radaru na ulici Kojetínská tak, aby do přestupkového řízení šly pokuty za přestupky až od rychlosti 69 Km a výše a toto řešení bylo implementováno do praxe .

Tento jediný !!! radar na ulici Kojetínská evidoval dlouhodobě nejvyšší počet všech přestupků ( v procentickém vyjádření šlo něco mezi 33 – 44 % všech zjištěných přestupků !!!) .

Viz. tabulka s procenty :

Procentické vyjádření zachycených přestupků

Důkaz : Dobrý den, dovoluji si Vás informovat, že radar na Kojetínské byl na základě požadavku Městské polici Prostějov nastavený 24. 5. ve 12:15 na požadovaný limit 69 km/hod. Hezký den. Anna Němcová ).

Chci poděkovat všem , kdo tuto novou skutečnost navrhl a vidím v tom velice pragmatické řešení :

a) konečně odpadne argument o tom, že jde všem jen o peníze 

b) budeme postihovat skutečně závažné přestupky a tím hlavně uvolníme ruce přetíženému městskému aparátu , který při vší té nedokonalosti zákona ve skutečnosti VĚTŠINU všech zjištěných přestupků odkládal či dokonce nestíhal vyřešit.

Uvedu to na konkrétních datech :

– v měsíci dubnu bylo celkem zaregistrováno 2202 přestupků, z toho na ulici Kojetínská v rozmezí překročení rychlosti 50-69 km to činilo 665 přestupků .

– v měsíci březnu bylo celkem zaregistrováno 1943 přestupků, z toho na ulici Kojetínská v rozmezí překročení rychlosti 50-69 km to činilo 537 přestupků .

Nové nastavení stacionárního radaru na nejméně nebezpečném místě tedy zásadně sníží byrokratickou zátěž kladenou na přestupkové oddělení a to o skoro 1/3 !!!  :)

Bude tedy o to více času se plně věnovat skutečně nebezpečným přestupkům v rámci překročení rychlosti o více jak 20 km zejména na vnitřním okruhu s čím já PLNĚ SOUHLASÍM ( tam se o nějakém marginálním překročení rychlosti určitě nedá mluvit) a i ta stále více registrovaná jízda na červenou … :) :) .

Jako doporučení pro odstranění pochybností o jakékoliv možné formě korupce navrhuji, aby i u ostatních radarů byl nastaven limit od výše 60km a výše. Proč ?

Navržený model – „měří se jen někde a nikdo neřekne kde “ smrdí evidentně korupcí a netransparentností.  

… Měření rychlosti bude nyní sestávat ze dvou částí – takzvané statistické a dále z části měření, které bude zjišťovat konkrétně, kdo přestupek spáchal. Takto zjištěné přestupky bude městská policie postupovat správnímu orgánu (přestupkovém oddělení Odboru občanských záležitostí Městského úřadu Prostějov). Tento správní orgán v rámci svých úkonů bude zjištěné přestupky řešit.

Zdůvodnění města : Řidiči, kteří se proti pokutě po přestupku v Prostějově odvolali, pokaždé u krajského úřadu uspěli. Problém byl v tom, že úkony před zahájením správního řízení zajišťovala Prostějovu advokátní kancelář. Město teď tuto práci zadá svým úředníkům. 

„Tím pádem jim přibude práce a my nestihneme vyřídit tolik přestupků jako dosud,“ říká tajemník prostějovské radnice Lubomír Baláš. Proto všech 11 radarů v Prostějově sice bude v provozu, ale jen z některých zjištěné přestupky půjdou dál do správního řízení. „Nastavíme jistý algoritmus střídání těch radarů, který z pochopitelných důvodů neprozradíme. Přísun přestupků se ale tímto řešením omezí,“ vysvětlil Baláš.

Podle mne by bylo vhodnější nastavit i na ostatních rychlost od 60 km a měřit VŠUDE…

Už totiž vidím ty vyvolené, co odejdou bez pokuty se zdůvodněním, že jim byla vystavena složenka omylem, neboť na tom jejich místě se mělo měřit jen statisticky a ne naostro.

Příspěvek byl publikován v rubrice Radary v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Návrat města Prostějova k racionalitě ve věci radarů

  1. co furt prudíte s těma radarama? já to nechápu. pokud někdo udělá přestupek a někdo ho u toho vyfotí, tak to jako neplatí, když to nedělaj přímo policajti? no to je pěkná blbost (asi proto, že to vymysleli poslanci). douvám, že se to už konečně někomu nevyplatí…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>