Lex KASC … či jeho prodej a stavba něčeho nového

Potichoučku a zcela nenápadně proběhly veřejnosti dva poměrně důležité termíny ve věci stavby nového Obchodně-společenského centra. Pardon – spíše Obchodního centra…

První termín byla 15. denní lhůta k vyjádření veřejnosti k záměru prodat městský majetek, který tvoří stavby tržnice a „staré“ budovy KASCentra a pozemky kol dokol, běžící od data 29.7.2010 do data 13.8.2010.

Druhý termín byla 30 denní lhůta k vyjádření se veřejnosti k možnosti změnit územní plán pro tu konkrétní oblast – tedy de facto, aby bylo vůbec možné tam postavit nový chrám konzumu a zábavy.

Nechci zde veřejnost unavovat poměrně nezáživnými, ale o to více důležitými připomínkami, co se mi na tom záměru nelíbí.

Důležitá stanoviska k té věci jsou proto umístěna samostatně :

– ve věci úpravy územního plánu : najdete podání zde .

– ve věci záměru prodat majetek města a tím vyjít investorovi plně vstříc, podle mého gusta i za rámec výhodnosti pro město jako takové : najdete podání zde .

– a co se mělo a za co vlastně prodávat : najdete v přehledu zde .

– a jak znělo vlastně zadání města s definicí i toho Společenského sálu pro 500 osob a kde se rozhodně nemluví o tom, že by chtěla po prodeji nějaký Společenský dům odkupovat a kde se mluví i o tom, jak případně to celé vše zrušit : najdete v samostatném dokumentu zde .

– a co se mělo vlastně stavět dle původního návrhu vítězné společnosti? To najdete :
na městských webových stránkách jak graficky, tak popisně .

P.S. tajemnost města v této věci je zarážející.

Vemte v potaz to, že máme oficiálně Radniční listy.

Šibeniční termíny pro reakci lidí byly spuštěny v době dovolených .

Nejdůležitější tiskovina, která na to mohla plně reagovat jsou Radniční listy za měsíc červenec 2010, které vyšly 28.7.2010.

A najdete tam nějaké konkrétní informace o jedné z největších staveb v centru města od komunistické zástavby centra slavným PRIOREM?

Abyste je špendlíčkem pohledal. Je tam nicotná zpráva ve stylu, že byly uzavřeny nějaké smlouvy o budoucích smlouvách …

Ale že by se tam řeklo – lidičky – naši voliči – pojďte se seznámit s plány, ať víte, co se tam pro Vás od Nás chystá !!! Nyní máte konečně možnost na to reagovat, aby se to líbilo i Vám i našemu městu. …To tedy né, nám do toho nikdo mluvit nebude a basta… :(.

Škoda – třeba příště – po 15. a 16. říjnu 2010. :(

1 komentář u “Lex KASC … či jeho prodej a stavba něčeho nového

  1. Kdysi na začátku devadesátých let se opravoval hlavní kostel Povýšení sv. Kříže. Když jsem tam s dalšími dobrovolníky pracoval, přišli k nám turisté odněkud z ciziny a bavili jsme se o Prostějově. Nejvíce jim vadilo, že jsme postavili Prior a zbourali židovské uličky. „Proč jste to dopustili?“ ptali se nás. Naše odpověď byla jednoduchá: „Copak se nás někdo ptal?“ Není divu, že turisty neuspokojila a dál nám vyčítali, že jsme zničili půlku historického centra.
    Bohužel mám dojem, že až se nás za nějakých dalších dvacet let nějaký turista zeptá, proč jsme dopustili, aby v centru města místo kulturního domu a tržnice vznikl megamarket, naše odpověď bude stejná.
    Pane Burša, máte můj velký obdiv, že stále bojujete s občanskou ignorancí a arogancí moci. Jak asi víte, já jsem ze zdravotních důvodů musel aspoň prozatím tento boj vzdát. Mám totiž ve své depresi dojem, že je tento boj marný. Mám dojem, že tu nikdy žádná demokracie nebyla, není a nejspíš ani nebude. Mám dojem, že ti, kdo vládnou, budou vždy nejdřív myslet na vlastní prospěch a potřeby občanů budou ignorovat. Mám dojem, že bude stačit splnit antické heslo „Chléb a hry.“
    Byl bych velice rád, kdyby tyto moje „dojmy“ byly jen plody deprese a naděje existovala. Bohužel to nyní takto vidět nedokážu. Kam se člověk podívá, tam dostává občan přes hubu. Příklad z okolí je třeba zde http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/stovky-lidi-protestovaly-v-rco-proti-piskovne-ve-v.html . Ale to, co předvádí vláda, je ještě daleko horší. A přesto lidé nejvíce věří panu Kalouskovi.
    Asi jsem opravdu blázen, ale já to vážně vůbec nechápu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>