Olomouc náš vzor … stále nedostižný

Psal jsem na tomto webu, že Olomouc je stále ve spoustě věcí před námi.

Umí třeba zabezpečit otevřená školní hřiště veřejnosti transparentně a jednotně, zatímco my se s nimi pachtíme :(.

Umí svým občanům zpřístupnit materiály pro jednání zastupitelstva tak, že lidi vědí, o čem se bude jednat, zatímco my to neumíme :(.

K hřištím se nebudu dále vyjadřovat, je to zde na webu samostatně doloženo.

Jen opět upozorním na rozdíly v přístupu ke sdělení o obsahu jednání zastupitelstva :

a) řešení Prostějov ve věci zpřístupnění podkladů pro jednání zastupitelů:

… 7) Materiály určené pro jednání zastupitelstva města odevzdají v písemné formě zpracovatelé Odboru kancelář starosty, který zajistí jejich kompletaci, a to tak, aby materiály v požadované formě byly doručeny nejpozději do 7 dnů přede dnem jednání zastupitelstva města jeho členům. Materiály určené pro jednání zastupitelstva města zpracovatelé současně ve lhůtě stanovené ve větě první zveřejní na intranetu na disku: Materialy_do_porad na Fs_mu_prostejov\Data4\Pracovni_skupiny (W:). Členové zastupitelstva města, kteří jsou vybaveni notebooky ve vlastnictví města Prostějova, obdrží materiály pro jednání zastupitelstva města v elektronické podobě. Ostatní členové zastupitelstva města obdrží materiály v písemné formě.

b) řešení Olomouc ve věci zpřístupnění podkladů pro jednání zastupitelů:

6. Materiály v písemné podobě předložené k projednání předá organizační oddělení odboru kancelář primátora:
a) všem členům zastupitelstva
b) klubům zastupitelů
c) vedoucím odborů magistrátu města

nejméně 11 dnů před zasedáním zastupitelstva. Od tohoto termínu jsou k dispozici v elektronické podobě na internetových stránkách města s výjimkou materiálů z poslední schůze Rady města Olomouce.
Do materiálů může od tohoto termínu rovněž nahlížet veřejnost v Informačním centru Olomouc a na internetových stránkách města.

Tak nevím, kde je u nás zakopaný pes a proč to jinde jde a u nás ne a ne.

Sami posuďte , zda je a) či b) lepší.

Já hlasuji pro b).

Příspěvek byl publikován v rubrice Řízení města se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>