Koupaliště Prostějov „Stadák“ – znatelný posun vpřed…

Když jsem někdy v červenci 2009 zakládal na Facebooku skupinu

Koupaliště Prostějov – za obnovu koupaliště nejlépe s 50 m bazénem odkaz zde: http://www.facebook.com/pavel.bursa1#!/group.php?gid=118276337737&v=info , a tento podnět na opravu koupaliště do původní stavu od více jak tříset účastníků skupiny jsem předával na radnici ( doklad například v článku Prostějovského deníku zde : http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/lide-se-vyjadrili-jasne-radi-by-u-stadionu-plovarn.html ) málokdo věřil v posun věci směrem k opravě tohoto koupaliště.

Dnes posun směrem k opravě potvrdil pan starosta Pišťák prostějovským sokolům v článku http://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/hostem-valne-hromady-sokolu-byl-i-starosta-pistak.html . Cituji z jeho vyjádření : …Starosta města Prostějova Miroslav Pišťák zdůraznil, že práce Sokolů je třeba si vážit a následně mimo jiné informoval o záměru vedení města zahájit rekonstrukci koupaliště na stadionu za Kosteleckou ulicí. Připomněl, že když město sokolský stadion kupovalo, zavázalo se, že prostory budou i nadále využívány pouze k tělovýchovné a sportovní činnosti. „Nezapomíná se,“ řekl, „že stadion byl budován zásluhou nezměrného úsilí Sokolů. Stejně jako v minulosti bude na plovárně po znovuotevření k dispozici dětská část s bazénem a v prostoru pro dospělé, bude bazén padesátimetrový, aby se zde mohly pořádat oficiální závody na všech úrovních. Následně se bude pokračovat v opravách i úpravách na velodromu .

Takže lidi , neseďte doma a pokud Vám o něco jde, vytrvejte a nebuďte pasívní. :) .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Koupaliště Prostějov „Stadák“ – znatelný posun vpřed…

  1. Tak tedy nebudu pasivní a něco vám napíšu. Když jste v roce 2009 zakládal sk. na FB, bylo to už tři roky po sepsání petice za záchranu koupaliště, kterou tehdy podepsalo v jednom dni přes 500 lidí.. Petice o které se píše, narozdíl od Vaší skupiny, ve většině článcích v novinách. Nějak jste se v tomhle svém PR článku zapomněl zmínit o celé historii „boje o Stadák“ a zásluhy připsal jen sobě.. :(

  2. …já si tam žádné zásluhy nepřipisuji :) . Asi jste si to špatně přečetl, jen jsem rekapituloval na pár konkrétních odkazech jen to, že se to konečně pohlo a znáte to o té kapce naplňující pohár, prostě se to podařilo a třeba to byla poslední kapka a snad i vy z toho máte radost. Je nezpochybnitelná pravda, že to několik let spalo a pak se to konečně rozčeřilo v té době s tou městem zamýšlenou přeměnou areálu ( podle mínění mnoha lidí s přestavbou na cokoliv jiného a to nezapoměňte – mj.bikerům !!!). Tak jsem to podpořil iniciací skupiny na Facebooku směrem opět a hlavně k bazénu a snad to zapadlo do celého toho kontextu dění, že se to pohnulo. Snad se tam příští rok půjdete koupat a bude opět dobře. Jsem dalek si připisovat na tom zásluhu, mně stačí, že jsem na svoje jméno a krk něco konkrétně podpořil a třeba i vy se příště pod nějakou akci podepíšete a vyzkoušíte si sám, jaké je to dávat svůj krk veřejně za nějakou věc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>