Free parkovací karta – předzvěst budoucnosti parkování v našem městě

Kdo jezdí městem a potřebuje zde i parkovat ví, jak je to někdy obtížné a hlavně někdy i zbytečně otravující opakovaně platit na městských parkovištích poplatek v automatu. Při cestě přes Hlaváčkovo náměstí jsem narazil na parkovací karty zjevně nenáležející městu (ty klasické s logem města se objevují třeba na Žižkově náměstí).

Vzor této karty je zde :

Parkovací karta .A.S.A Technické služby Prostějov

Zarazilo mne to, že karta je evidentně nečíslovaná, není vystavená na SPZ auta a evidentně může být přenosná. Bingo – to je tedy ono, to bych potřeboval třeba pro umožnění parkování mých klientů na mně nejbližším parkovišti.

Napsal jsem tedy dopis na .A.S.A. Technické služby Prostějov paní jednatelce žádost o informaci, jak se k takové kartě dá dostat.

A paní jednatelka mi odpověděla ( tak podrobně, jak to někdy nejsem zvyklý ani ze strany města), že si ode mne zasloužila veřejné díky za otevřenost a vstřícnost.

Její odpověď, jak takovou kartu získat zní :

Dobrý den pane inženýre,

V současné době existují v Prostějově následující 3 druhy parkovacích karet :

1. Město má vydaných 200 karet pro své úředníky a zastupitele plus jsem ještě viděla městské karty nazvané pohotovostní služba.
2. Služební vozidla naší společnosti- vedoucí středisek plus já máme karty ASA – celkem 8 ks
3. Protože se opravuje kanalizace u Atria vyšli jsme vstříc požadavku Vaku a města a dali jsme parkovací karty – 15 ks majiteli Atria, který si platí parkoviště a nemůže tam teď kvůli stavbě parkovat (platné do 30.6.2011)

Jiné karty by se neměly v Prostějově vyskytovat. V tuto chvíli město nemá systém předplatitelských karet, takže není možno si parkování předplatit. Myslím, že systém předplatitelských a residenčních stání v centru města se chystá.

Děkuji za pochopení

Iveta Jurenová

Z její odpovědi jsem jen zalitoval,že nejsem městský úředník, abych se k takové kartě dostal. Ono mít vydaných za město 200 či 201 karet na parkování už není až takový rozdíl.

Dlouhodobě se i v našem městě připravuje projekt něčeho, co se dá nazvat Městským parkovacím systémem. Pak se skutečně objeví na vybraných místech i možnost vydání parkovacích karet jak pro rezidenty ( obyvatele s trvalým pobytem) , tak abonenty ( třeba podnikatele) s umožněním na určité lokalitě parkovat a hlavně najít místo k parkování.

Pak se pro mne, doufám, taková jedna karta určitě také najde :) .
Ale už asi nebude free, ale jen za peníze :( .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>