Lavičky pro teenagery II.

V minulém příspěvku k tomuto tématu http://www.pavelbursa.cz/?p=1999 jsem vyjádřil k tomuto záměru města véééééééééééééééééééélikou zdrženlivost.

Ačkoliv zveřejněná výzva města na městském webu k tématu laviček pro teenagery http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/mladi-chcete-ve-meste-vlastni-lavecky.html byla evidentně jen pro fandy laviček (Pokud vás tento nápad zaujal, dejte do 30. 10. 2011 vědět, kde byste speciální lavečky pro teenagery uvítali),  tak jsem se jako občan města nesouhlasící s tímto záměrem také ozval a to tímto podáním na mail paní tiskové mluvčí uvedený ve výzvě města.

Vážená paní Gáborová,

v rámci výzvy http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/mladi-chcete-ve-meste-vlastni-lavecky.html si dovoluji vyjádřit nesouhlasný názor s tímto projektem a zejména s navrhovanou úhradou výdajů na něj třeba z prostředků městského rozpočtu či samostatného finančního fondu Zdravého města.

Vzhledem k tomu, že jste ve výzvě byla pověřena zpracováním námětů k této problematice, chtěl bych Vás požádat o předání mého nesouhlasného stanoviska radě města opírajícího se o tyto 3 základní atributy :

1. „projekt Zdravého města“ má být využit jednoznačně pro podporu aktivity a ne s prominutím pro podporu „sezení na zadku“

2. projekt 3 takto upravených laviček v Táboře je pouze zkušební a dosud nebyl vyhodnocen a je skutečně diskutabilní jak z hlediska bezpečnosti těchto prvků, tak vlivu na okolí a chování mládeže

3. ačkoliv můžeme s některými výroky pana prezidenta Václava Klause nesouhlasit, plně se podepisuji s částí jeho názoru vysloveného v rámci projevu k výročí 28.října, kde se jednoznačně vyjadřuje k některým okolnostem dění v naší společnosti :


Dnešní stav neklidu a nespokojenosti je spíše odrazem ideového chaosu, ztráty tradičních hodnot, rychlého vpádu nových  vzorců chování a v neposlední řadě chápání svobody jako nezodpovědné libovůle.

Vede k němu i popírání jakékoli autority, vede k němu nerespektování znalostí, zkušeností a lidské zralosti.

Vede k němu nedomyšlené fandění frackovitosti a nevázanosti.

Vede k němu i popírání a zesměšňování tradičního a tradicemi ověřeného společenského chování.

 Jsem přesvědčen, že právě zde to všechno začíná.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/dokument-projev-prezidenta-republiky-k-28-rijnu-2011-fvq-/domaci.aspx?c=A111028_203631_domaci_jan

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>