Provoz hřiště u RGaZŠ – omezená doba využití pro veřejnost

Kdo si letos zvykl na sportování a využívání zařízení školního hřiště u RGaZŠ Studentská byl určitě zklamán brzkým ukončením sportovní sezony. Pro neznalé – hřiště bylo zrekonstruováno v roce 2004 s tím, že jde o víceúčelové hřiště s bezúdržbovým povrchem s několika malými hracími plochami.

Letos bylo toto hřiště otevřeno od cca 1.4.2008 do 5.10.2008.

Tedy investice v řádu cca 9000 tis. Kč byla využitelná pro veřejnost cca pouhých 6 měsíců. Dalších 6 měsíců je hřiště pro veřejnost nenávratně uzavřeno.

Nevím, ale je něco shnilého ve státě dánském … Asi je někomu jedno, kam si lidi a mládež má chodit sportovat v době října, v případě dobrého počasí v listopadu a opačně na počátku roku třeba v březnu.

My na to u nás v Prostějově máme tabulky a prostě od 6.10. se už nevrtí …
Nemáme prostě peníze na provoz veřejného sportoviště, neb jsme město chudé dbající na jiné priority.

P.S. 1 Mám podnět – dejte na budovu RGaZŠ bezpečnostní kameru a hřiště nechejte běžně otevřené po dobu, kdy je světlo a příslušníci MP ať to tam v rámci své pochůzkové činnosti jdou večer zamčít a zkontrolovat.

Jak totiž ukázal rozbor spokojenosti lidí, lidi své okrskáře neznají. Bodejď by je znali, když je v terénu skoro nevidíte… Tak se tedy okrskáři dostańou mezi lidi a současně umožní lidem sportoviště za miliony efektivně využívat.

P.S. 2 Já bych dal na ty lampy osvětlení hřiště čidla reagující na pohyb s tím, že by to automaticky monitorovalo pohyb večer. To by pak hřiště mohlo být otevřeno furt a maníci od MP by mohli hlídat třeba v parku pejskaře, zda po sobě ( pardon po pejskovi) skutečně uklízí.

P.S.3 Jak znám školu, neb do ní chodí obě moje dcery, je v té škole zaveden čipový systém pro vstup do prostor školy. Nyní se dokonce bez čipu nedostanete ani výtahem do prvního poschodí. Co tak použít tento systém pro použití na školním hřišti? Hřiště by bylo uzavřeno elektrickým vrátným, který by na čip povolil vstup. Při odchodu ze hřiště by se dotyčný zase odhlásil. Kdo a kdy může na hřiště by se řešilo správou přístupů, kde by na nějakou jednoduchou kartičku osoba požádala o užívání hřiště a dostala by čip. U školních dětí by to mohlo fungovat buď automaticky, případně také na individuální povolení přístupu.

Už slyším – a kdo by to namátkově kontroloval ? No přeci opět náš neznámý okrskový strážník MP. Zavítal by mezi lidi a lidi by ho poznali.

Příspěvek byl publikován v rubrice Řízení města se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>