Konečně drobná chvála za lepší a kvalitnější funkcionalitu na webu města

Po dlouhých měsících laborování, jak dávat na web města údaje o veřejných zakázkách nastal drobný posun směrem k vyšší kvalitě zveřejňování údajů o činnosti města v oblasti pořizování jak služeb, tak dodávek materiálu …

V sekci Veřejné zakázky město začalo používat výrazněji sofistikovanější ppeSystém, který nakrásně ukazuje, co se pro město pořizuje a to dokonce i v úrovni těch velice oblíbených „malých zakázek“ .

Takže se můžete seznámit, kolikže sportovní obuvi se třeba právě kupuje pro potřeby strážníků MP a teoreticky se můžete seznámit s tím, kolik třeba ponožek už koupili :-) .

Dám tomuto systému cca 100 dní hájení a pak se podívám, jak se ho úředníci naučili používat.

Ono to totiž není jen o transparentnosti uveřejnění soutěže a určení okruhu osob vyzvaných k účasti, ale i o procesu vyhodnocení, stanovení pořadí a sepsání smlouvy a zveřejnění konečné ceny.

A právě zatím ta koncovka veřejné zakázky tady u nás chybí – u ukončených a zveřejněných zakázek se skoro nikde nedozvíte, kolik lidí soutěžilo, jaké byly jejich nabídky a kolik činila vítězná nabídka.

Ale jak říkám – každé softwarové řešení chce čas a tak ho úřadu dáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>