Tak nám nedají s tou propagandou s Czech radarem pokoj

Stále jsme opakovaně v některých mediích ( například zde http://pvnovinky.cz/rychlost/10617-zrusily-se-radary-prostejov-se-stal-zavodni-drahou bombardováni znepokojujícími statistikami, jak se zvedl počet přestupků poté, co neměří radary od jedné soukromé firmy.

Nikdo ale taktně už neříká, kolik aut tam denně jezdí a jaké byly konkrétní parametry dříve.

Taktně se mlčí o tom, kolik přestupků bylo zachyceno v době, kdy řidiči o stacionárních radarech vůbec nevěděli, kolik přestupků bylo v době, kdy radary byly doplněny povinným označením místa měření a jaká je přesná současná úroveň.

Jen pro dokreslení věci připojuji tabulku, kterou jsem před drahnou dobou dával na svůj web, aby bylo vidět, jaká úroveň přestupků byla v době, kdy řidiči o radarech neměli ani páru !!! ( a tedy řidiči „páchali“ přestupky ve velkém a že ten stav je tedy potřeba brát jako výchozí). A nebrát lacině pro svoji jednostrannou prezentaci ten, kdy radary byly instalovány a řidiči na ně dokonce BYLI !!! upozorněni informačními tabulemi, které tak plnily zásadní preventivní úkol.

Takže tu tabulku s odkazy na to, jaký počet úpřestupků radary naměřily například v prosinci 2008 a dalších měsících roku 2009 najdete zde : www.pavelbursa.cz/porovnani 08×09.pdf .

 Co z ní vyplývá? Že například v době před 3 lety činil počet přestupků zachycený 10 radary až cca 12000 měsíčně!!!

Co z toho plyne?

Že radary mají prokazatelný vliv na snížení počtu přestupků. Problém je pouze v tom, že výnos z této činnosti se nám nevrací do prevence, ale má jít stále mimo okruh města. Toť bolavé místo tohoto řešení.

A co z toho plyne nejvíc? Že nejmenší množství přestupků bylo v kombinaci stacionárních radarů s informačními tabulemi, které dovedly počet přestupků jen sami o sobě snížit minimálně o 600%.

Kdo nevěří, ať se podívá na pokles přestupků z hodnoty cca 12000 měsíčně za měsíc březen 2009 a pak na počet přestupků za měsíc srpen 2009 v počtu 3223, už v době instalace infoznaček . A tento pokles následoval až na úroveň cca necelých 1957 přestupků v měsíci prosinec 2009 zachycených 11. radary. Viz. například zde uvedených 5 stran materiálu www.pavelbursa.cz/prestupky12.pdf .

Takže pánové a dámy – zpět na stromy!

Kdo nechce přestupky – měl by horovat za prevenci a tou je třeba stacionární radar s infotabulí. Čísla toto jednoznačně dokazující jsou u nás k dispozici a je potřeba je ukázat.

Kdo chce jen peníze – ten horoval a loboval pro zrušení infoznaček před radary a ten tlačí město nadále do nevýhodné smlouvy, kdy máme jako město dělat stafáž soukromníkům, kterým je šumafuk, že samotné radary bez dalšího zařízení nepracují naplno ve prospěch bezpečnosti provozu.

Copak nikoho nezajímá, jak se dosáhlo těch nízkých čísel počtu přestupků a chce opět někdo pomoci Czech radaru vrátit se na úroveň přestupků, zaručující jim bezpracný výnos z pokut?

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>