Rozšířené zábradlí na naší Wolkerovce jako symbol přístupu k potřebám občanů?

Lidé si pamatují, že na ulici Wolkerova  byl před roky přechod pro chodce plynule spojující tuto část města s potřebou lidí jít ulicí Sušilovou dále směrem na Újezd.

Situačka byla zhruba taková :

 

Pak někoho napadlo přechod pro chodce zrušit v rámci urychlení dopravy.

Poškodilo to jak lidi potřebující se nějak logicky dostat na druhou stranu komunikace, tak třeba i lidi parkující na legálním parkovišti a nemohoucí přejít naproti do restaurace Hobit či obchodu Billa.

Stav nastal takový, že logicky uspořádanou ulici přeťalo zábradlí bránící chodcům plynule mezi ulicí přecházet:

Nu což lidi tam tudy stejně po bocích toho zábradlí chodili…

Proč?

Protože přejít až na přechodu pro chodce na odvrácené straně křižovatky Tylova x Wolkerova či až na 300 m vzdáleném přechodu Wolkerova x Újezd až za spojnicí s ulicí Lidická se podobá touze poškrabat se levou rukou na pravém uchu s rukou za zády :( .

A protože lidi chodili kolem toho středového zábradlí jak vlevo, tak vpravo, radnice místo, aby se řídila zásadou prioritně uspokojit chodce – občany – voliče zde žijící – jim do cesty staví zábrany.

Loni doplnila zábradlí vpravo až po hranici křižovatky s ulicí Sušilovou a teď právě nadstavila cca 10 m zábradlí vlevo a přeťala lidem vyšlapaný chodník.

To vše snad s touhou postavit opět další zábranu mezi potřebami občanů žít a chodit ve svém městě místo omezování dopravy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Rozšířené zábradlí na naší Wolkerovce jako symbol přístupu k potřebám občanů?

  1. Tady to zábradlí taky moc nechápu. Vždycky tam bylo. Na druhou stranu se ale objevil nový přechod u „myší díry“ naproti sídlišti – jedná se přitom o v podstatě stejnou situaci a myslím že i stejný vliv na dopravu. Hold tu asi niko pořádně nepřemýšlí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>