Návrh změny financování sportu dětí a mládeže od roku 2013

V době radikálních změn systému financování sportu, v době přetrvávající ekonomické krize, v době, kdy vznikají různé druhy moderních sportů či spíše „sportovních aktivit“ a kdy proti tomu stojí námi dosud postavená vize několika „podporovaných sportů“ se mi jeví za důležité šáhnout do stávajícího systému podpory sportu.

Cílem musí být ze strany městského rozpočtu transparentní, očekávatelná a hlavně finančně předvídatelná podpora širokých sportovních aktivit dětí a mládeže. 

Nejprve vždy zejména  v době nedostatku finančních prostředků musí být zabezpečena kvalitní základna, na níž až teprve pak může pokračovat nádstavba v podobě podpory sportovních aktivit dospělých či snad i podpora sportu vysloveně komerčního z omezených prostředků městského rozpočtu.

Takže jsem předložil radě města tento návrh změny podpory sportovních aktivit dětí a mládeže po vzoru města Hodonín ( to za tento systém dostalo ocenění ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě) či města Opava. Materiál najdete zde www.pavelbursa.cz/sport.pdf .

Principy nově definované podpory? Rozdělovat základní finanční podporu na děti a mládež v rovnoměrné částce na 1 dítě cestou grantové poukázky podle množství členů sportovních organizací a tím umožnit podporu rozdělovat přes samotné uživatele systému. Ti jsou nejlépe sami angažováni přidělit svůj podíl finanční podpory tam, kde to cítí oni za nejdůležitější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>