Soutěž o radary – omezení soutěže jen na nájem?

Po klausovsku jsem pozvedl obočí, dočítaje trošičku  jiné zadání soutěže o měření rychlosti radary, než jaké bylo před 14 dny oficiálně avizováno :( .

Z původně avizovaného dodání či pronájmu http://www.isvzus.cz/cs/Form/Display/352148 ( dodávka, montáž, instalace a zprovoznění či pronájem a zprovoznění 11 ks stacionárních měřičů rychlosti ) se naše město rozhodlo asi soutěž omezit jen na nájem http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/rada-mesta-posvetila-vypsani-verejne-zakazky-mereni-rychlosti.html ( Radní zároveň dali přednost pronájmu měřičů rychlosti oproti původně zvažovaným variantám, které počítaly i s možným odkupem měřícího zařízení.) http://pvnovinky.cz/mereni-rychlosti-ulidni-ridice/11484-rada-mesta-posvetila-vypsani-verejne-zakazky-na-mereni-rychlost .

Podle mne je to ohromná škoda ihned dávat najevo, že chceme jen pronájem. Poškodí to soutěž a omezí pole soutěžitelů. Pokud si mám totiž něco najímat, měl bych hned odpočátku transparentně vědět, co vlastně stojí to, co si pronajímám a případně si mám nechat vysoutěžit řádnou cenu pro odkup a až pak jednat o splátkách či nájmu.

Poslal jsem proto na úřad města podnět, aby město zveřejnilo tu kalkulaci na nájem, podle které řeklo, že vlastnit a provozovat NE http://www.iprostejov.cz/cz/p/radnice-spousti-vyberove-rizeni-na-radary-kupovat-je-ale-nechce/ .

Aby:

a) bylo jednoznačně vidět, na základě čeho k rozhodnutí provozovat x najímat dospělo

b) aby město vypsalo soutěž i na tu samotnou dodávku radarů 

c) aby účastníci soutěže měli širší prostor pro naplnění cíle zakázky, než se soustředit jen na nájem.

Třeba by se v případě odkupu objevily širší nabídky i na postupné splácení ve formě splátek z inkasovaných pokut či prostě by nastal větší boj soutěžitelů o co nejlepší nabídku. Podání na pana primátora je zde www.pavelbursa.cz/radarysoutez.pdf .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>