To je tedy novinářský zásek …

Tak nám dnešní PVNovinky těsně po poledni naservírovaly zprávu jako řemen http://pvnovinky.cz/aquapark-polecensky-dum-navyseni-majetku-mesta/11625-spolecensky-dum-aquapark-se-stanou-majetkem-mes a to s tímto obsahem :

Společenský dům a aquapark se stanou majetkem města, Vydáno: Pá, 09/07/2012 – 13:08

…Na svém posledním zasedání se prostějovští radní zabývali rovněž důležitými otázkami týkajícími se majetku města. Jednalo se především o dořešení majetkoprávních poměrů vzhledem ke společnostem Společenský dům a MIPROSTAV Prostějov, ve kterých má město spoluvlastnický podíl.

 Na základě uspokojivých výsledků hospodaření ke konci prvního pololetí roku 2012 se Rada města Prostějova rozhodla navýšit základní kapitál společnosti Společenský dům Prostějov a využít přednostního práva ke zvýšení základního kapitálu obchodní společnosti o částku 2,300 milionů korun.

Primátor města Miroslav Pišťák byl současně pověřen zabezpečit zpracování kompletního materiálu na finančním odboru tak, aby byl připraven k následujícímu jednání zastupitelstva, které je na programu 18. září. To musí celou finanční operaci posvětit.

Radní se také rozhodli schválit úplatný převod obchodního podílu společníka MICOS spol.s.o., Prostějov ve společnosti MI PRO STAV s.r.o., na statutární město Prostějov za cenu 1,200 milionů korun a delegovat na valnou hromadu obchodní společnosti MI PRO STAV spol. s.r.o. Společníka s hlasovacím právem primátora Miroslava Pišťáka, v případě jeho neúčasti 1. náměstka Jiřího Pospíšila. … konec toho článku. :(

Agentura pro opravu mylných tvrzení tu zprávu dementuje :

Ve s.r.o. „Společenský dům Prostějov“ nevyužíváme žádného přednostního práva k navyšování, jen prostě doplňujeme hotovost na jeho provoz a ani jej nezískáváme do vlastnictví, neboť s.r.o. Společenský dům Prostějov dávno vlastníme a to ihned od počátku 100%. Je to s tím s.r.o. jen čistě skořápka na provozování domu s názvem KASC, kterého se naopak chceme zbavit a místo něj máme snahu postavit si nový už „Společenský dům“ jako stavbu, ale jinde v bývalých Leteckých kasárnách , ale to už je prostě jiná historie. :)

Ve společnosti MIPROSTAV chceme právě od druhého společníka vykoupit jeho podíl v jeho nomimální ceně 180 tis Kč za cenu 1200 tis. Kč , tím mu tedy ten podíl o 1 mil. Kč zhodnotit  jako odměnu za stavbu a realizaci aquaparku a následně 100% podíl na společnosti MIPROSTAV získat, abychom ji pak celou vložili do Domovní správy Prostějov, ale to je opět další a trošičku jiná historie.

Jak spletité mohou být informace a děje, které se dostávají cestou novinářů lidem do jejich počítačů, ukazuje následně i jiný článek. Tento spletenec zpráv o 2 společnostech přebije už snad jen to, že si město najalo své vlastní pozemky pro účely hodů a máme z toho všichni pěknou radost :) http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/sve-pozemky-jsme-si-pronajali-zdarma-ma-radost-mesto-20120907.html .

povíkendové P.S. výše uvedený článek o navyšování kapitálu a získávání vlastnictví u 2 společností byl stažen, místo něj byl vydán v sobotu tento, rozhodně více bližší pravdě http://pvnovinky.cz/mesto-navysi-zakladni-jmeni-spolecenskeho-domu/11628-mesto-dorovna-financni-ztratu-za-spravu-spolece

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>