Zakázka na stacionární radary je ušitá na míru – hádejte komu …

Na webu města Prostějov bylo provedeno zveřejnění konkretizace požadavku na soutěž o dodávku stacionárních radarů ve formě jejich pronájmu. Blíže např. zde https://www.ppe.cz/v2/InvitationDocumentsProfile.aspx?id=6470e9c3-3d0a-4926-b90c-066109b68a1b .

Velká škoda a to opakuji je, že radní ani nezkusili soutěž na dodávku radarů ve formě jejich odkupu – došlo by k identifikaci skutečné reálné kupní ceny této malé škatule na ptačí nožce, jenž stále živí či živit chce jednu známou firmu jménem Czech radar.

Kdo by čekal skutečnou soutěž firem na dodávku či pronájem radarů bude zklamán. Karty jsou totiž nepochybně rozdány tak, aby pověstné eso z rukávu mohl vytáhnout jen ten, kdo splní technický kvalifikační předpoklad uvedený níže – tedy  v posledních 3 letech někde u nás na 2 místech provozovat nejméně 5 stacionárních radarů:

Takže – když si vezmete portál veřejných zakázek http://www.isvzus.cz/ , prolustrujete si jej na  kód CPV 63712710-3 což značí kategorii druhu zakázky dříve služba Měření rychlosti či námi nyní požadovaného 34932000-9 (radar), najde takových případů jen jednotky ks!!!  Paradoxně dojdete asi k tomu, že ke splnění tohoto požadavku bude stačit firmě Czech radar ( či její aktivitu dříve provozovanou přes vznosný název Sdružení „Bezpečná města“) doložit takové plnění ve městě Plzeň a paradoxně … u nás v Prostějově.

Ať mi nikdo proboha neříká, že jsme my – oděváři v Prostějově neušili právě zakázku na tělo jedné konkrétní firmě :( .

Cena soutěže za pronájem 11 měřičů – je pro účely zakázky stanovena na dobu 4 let v částce uvedené zde:

Takže nastane chvilka počítání : 5.250.000,- Kč bez DPH děleno 4 roky = 1.315.500,- Kč  

1.315.500,- Kč děleno 11 radary = 119318 Kč á 1 radar ročně , bratru tedy soutěžíme o „čistý“ nájem radaru , který předpokládám bude v nějaké záruční době , v měsíční částce +- 10000 Kč bez DPH .

Pro připomenutí všem dokola – to prakticky a natvrdo znamená nárůst ceny nájmu až 10x oproti minulosti!!!

Stávající smlouva o poskytování služeb s firmou Czech radar měla totiž 2 části – službovou se známou provizí navázanou % na výši pokut v částce 49% bez DPH a nájemní na samostatné radary – konkrétně http://www.prostejov.eu/files/archiv_povinne-zverejnovane-informace/2008/smlouva-czech-radar-najem.pdf , kde nájemné včetně všech služeb spojených činilo pouhých 1000 Kč měsíčně!!!- viz. doklad o tom je zde:

 

Tak nevím – myslel jsem, že skutečně soutěžíme. Ale spíše ve skutečnosti šijeme soutěž na prodloužení něčeho, co zde od roku 2008 probíhalo, akorát ten samotný pronájem radarů máme mít nyní 10x tak dražší, než předtím :( . Cui bono?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění kolem nás se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>