Bitva o „blbý“ odpadkový koš v našem statutárním městě

Tak nám před naším panelákovým vchodem zrušilo město odpadkový koš. Z 6 vchodů pouze u nás.

Inu a začala anabáze obdobné slavné Švejkově cestě do Budějic.

uvedu pro ilustraci ping-pong s městem.

To: Štěpaník Jaroslav , 29.8.2012
Subject:odpadkový koš chod Tylova 20 – prkotina na entou …

 Přeji hezký den pane Štěpaníku,

 chtěl bych prosím požádat o to, aby se nám před vchod Tylova 20 (ano ten, kde bydlí i náměstek Jirka Pospíšil) vrátil klasický městský koš na odpadky. Cítím v jeho odklonění (toho koše, ne JP, prosím nepoplést)  výraznou diskriminaci našeho vchodu, protože zbývajících 5 dalších vchodů našeho dlouhého paneláku odpadkové koše nadále má :)  :) .

 Šlo by s tím prosím něco udělat, aby .A.S.A na nás, vzorných poplatnících čekokoliv, takto nešetřila a hledaly se úspory někde jinde? Třeba, že by se na oplátku ubral 1 koš před nemovitostí s adresou TGM 130/14 a ten koš odtamtud se dal před náš vchod?

 Ke koloritu spokojeného bydlení patří to, že při návratu před dům jeho obyvatelé mnohdy cítí nutkavou potřebu zbavit se tu žvýkačky či obalu od zmrzliny či lístečku, co jsem to zase zapomněl nakoupit a ono u nás není vážně kam.

 s pozdravem a vírou v nápravu této prkotiny :)

 Ing, Pavel Burša

1.odpověď

Od: Kovaříková Ilona <Ilona.Kovarikova@prostejov.eu>
Datum: 20. 9. 2012
Předmět: FW: odpadkový koš chod Tylova 20 – prkotina na entou …

Dobrý den pane inženýre Buršo,

odpovídám na Váš podnět ohledně odpadkového koše na ul. Tylova č. 20.

U domu Tylova č. 18-28 byly v minulém roce odstraněny staré plechové koše a byly nahrazeny plastovými o větším objemu.  Ty byly rozmístěny ne podle vchodů, což by bylo zbytečné, ale zhruba stejně daleko od sebe. Ne z důvodů úsporných, ale z estetických. Váš vchod č. 20 nebyl nijak záměrně vynechán.

Odpadkové koše nejsou na ulici pro obyvatele domu, u kterých stojí, ale pro kolemjdoucí občany.

Na Tylové ulici máte u Vašeho domu 18-28 košů 5. Instalovat se měly původně dle objednávky jen 4 koše, ale pracovníci společnosti .A.S.A.TS Prostějov, s.r.o., kteří  je umísťovali, nedodrželi objednávku. U bloku 32-42 jsou nové koše například pouze 3 a na levé straně ulice u domu 43-61 zatím koše instalovány nejsou vůbec.

Z výše uvedených důvodů se mi nejeví vhodné navyšovat počet odpadkových košů u domu Tylova č. 18-28.

S pozdravem

 

 

  Ilona Kovaříková kontrolor odpadového hospodářství a úklidu městaOdbor správy a údržby majetku města, odd. údržbyMagistrát města Prostějova
Moje reakce:
Sent: Thursday, September 20, 2012 1:49 PM
To: Kovaříková Ilona
Subject:Re: FW: odpadkový koš chod Tylova 20 – prkotina na entou … Vážená paní Kovaříková, díky za reakci. Jsem člověk mírumilovný a trpělivý, snad se mi podaří dosáhnou tedy dohody. Pokud nejsou koše nové, vraťte nám tedy starý koš na starou tyčku a budeme všichni spokojeni, když nejsme schopni starý nahradit za nový v poměru 1:1 . Skutečně mne jako občana města platícího řádně poplatky za odpady nezajímá, zda ASA něco dodržela či ne. Mně jde o to, proč slovy Cimrmanů jsme my ti B bez koše a jiných 5 vchodů stejného paneláku jsou A.  Opakuji tímto svůj požadavek na odpadkový koš před vchod Tylova 20 a nechci skutečně navyšovat počet košů Tylova 18-28. Já chci, aby byl počet odpadkových košů udržen ve výši, na jakou si lidé za roky zvykli a tou byl počet 6. Pokud naše město nemá na odpadkové koše a musí se hold šetřit, tak aspoň spravedlivě.

 

Navrhuji vám případně v rámci šetření města zavést princip „pohyblivého pátého koše“, který bude vždy na dobu 2 měsíců postupně migrovat před naším panelákem, aby všechny vchody na tom byly stejně!!! (Anebo případně navrhneme úředníkům radnice snížit plat o 1/6 z důvodu, že tak jsou lidem potichoučku v tomto měřítku omezovány komunální služby?).

 

Skutečně Vám stojí za to lidem v našem „milém“ a koneckonců „Zdravém městě“ ztrpčovat život tím, že tu a onde vyhodíte odpadkový koš bez náhrady a myslíte si tím, že se skutečně něco ušetří?

 

Tak co Vy na to? Nezkusíte, prosím , někde nějaký odpadkový koš najít a vrátit ho zpět k nám na Tylova 20?

 

zdraví Pavel Burša

 

reakce města se dala čekat a došla zde 25.9.2012:

 

Dobrý den pane inženýre,

k Vašemu opakovanému požadavku na umístění odpadkového koše před vchodem do domu na ul. Tylova 20 Vám sděluji, že v obdobných případech, kdy jeden občan žádá o umístění odpadkového koše, lavičky apod. před domem s více obyvateli (bytovky, panelové domy) požadujeme stanovisko většiny obyvatel domu zaslané prostřednictvím představenstva bytového družstva nebo společenství vlastníků. Jelikož se Odbor správy a údržby majetku města snaží přidělené finanční prostředky využívat efektivně a účelně k spokojenosti všech obyvatel města , podstoupíme Váš osobní požadavek k vyjádření bytovému družstvu.

 

S pozdravem

 

Ing. Jaroslav Chromek

Magistrát města Prostějova

Odbor správy a údržby majetku města

vedoucí oddělení údržby majetku města

 

nu což – chce-li město čas krátit čas místo řešením problému jeho okecáváním, má to mít: 25.9.2012

 

Pane Chromku,
 
pokud máme prostředky města využívat efektivně, pak nechápu důvod rušení starého odpadkového koše a jeho nenahrazení novým, pokud chceme udržet i kvalitu života a stavu čistoty veřejných prostranství. Já nežádán o žádný nový koš – já chci, aby na místě zrušeného byl opět nějaký funkční ( třeba i starý).
 
Starý koš prostě sloužil a nebyl důvod ho měnit – natož blokově najednou měnit všech 5 dalších košů ( Kdo o to vlastně stál? Kdo to požadoval? Kdo upřednostnil estetiku nad funkčností a to, že sice máme nové koše, ale je jich o 1/6 méně?).
 
Rušit dovede každý, ale udržet kvalitu či ji rozšířit nám dělá ohromný problém a zaštiťujeme se najednou ekonomikou.
 
Víte, zde s tím košem před panelákem jde evidentně o naprostou prkotinu skoro bych řekl krávovinu, ale ta o to více naštve, když to ze strany města omlouváme pokaždé jinak. 
 
Na počátku byl důvod zrušení odpadkového koše výslovně „estetický“ ( paní Kovaříková – viz. dole ) a až následně asi to, že se do takového koše více vleze a současně padla argumentace, že to není „náš koš“, ale „koš všech, kdo jdou kolem“. Já jsem řekl narovinu městu, že chci funkčnost a to takovou, jak to bylo dříve.
 
Nyní je to najednou důvod ekonomický… Tak nevím,chceme si hrát na statutární město, jsme Zdravé město a zatím máme spíše holou p…., protože „šetření“ omlouváme „estetikou“.
 
Bohužel nemám čas trávit čas planými diskusemi – zkuste mi, moc prosím, narovinu říci, kolik vlastně takový 1 odpadkový koš stojí a kolik jsme tedy tímto postupem ušetřili.
 
s přátelským pozdravem „Košům zdar“ Ing. Pavel Burša 

 

a jaká je odpověď města o ceně odpadkového koše ?

Opět dobrý den pane Buršo, k Vašemu dotazu uvádím, že nový plastový odpadkový koš včetně sloupku a montáže stojí  cca 3.400.- Kč s DPH.

 

S pozdravem

 

Ing. Jaroslav Chromek

Magistrát města Prostějova

Odbor správy a údržby majetku města

vedoucí oddělení údržby majetku města

 

Takže mám pocit, že se jednou opět šetří na nesprávném místě... Nu což, kvůli chybějícímu koši se přivazovat k radnici nebudu, neboť občansky nechci, abychom jako město zkrachovali :-)  , ale za takový přístup k lidem si úřad kytičku nezaslouží :( .

 

P.S. dnes 26.9.2012 došla ještě jedna reakce – uvedu ji jako důkaz toho, jak rychle je podnět občana u nás vyřešen metodou basta fidli a sbohem šáteček, bať jsme přitom ušetřili na vlastních lidech 3400 Kč za jeden pouhý odpadkový koš. Pro životní optimisty je to ale koneckonců radostná zpráva : šetřit se mělo více, ale znáte to, ASA nedodržela objednávku a omylem nám tam dala košů 5 místo 4. Takže vlastně díky ó naše Zdravé statutární město, žes nám takhle zkvalitnila život.

 

Dobrý den pane inženýre, na základě dotazu zaslaného představenstvu Družstva VLABYT Tylova 18, 20, 22 jsme obdrželi vyjádření, že představenstvo neshledalo žádný problém v současném rozmístění odpadkových košů. Dle názoru představenstva družstva není třeba další odpadkový koš před vchodem instalovat. Tímto považuji Váš požadavek za uzavřený.

 

 

 

S pozdravem

 

 Ing. Jaroslav Chromek

 

Magistrát města Prostějova

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Bitva o „blbý“ odpadkový koš v našem statutárním městě

  1. Jsou to pazgřivci neskuteční a už mě z nich vážně hrabe. U našeho paneláku zase velectěné statutární město zjistilo, že zde máme starou dětskou houpačku, která ale nevyhovuje předpisům EU, takže musí být neprodleně zlikvidována. Načež byly (nevím kým, jestli těmi pitomci z radnice nebo předposranými členy našeho SVB) houpačky zamotány takovým způsobem, aby se na nich ani náhodnou nemohlo nějaké dítě pohoupat. Těch dětí se samozřejmě taky nikdo neptal, prostě likvidace a hotovo. Když jde o likvidaci, to jsou mistři světa. Nacpat jim to do chřtánu, ať se zalknou, jednou to stejně uděláme a bude po ptákách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>