Transparentní radnice Prostějov – podněty k jejímu zvýšení

Ačkoliv čas oponou sdílení informací trhnul, tak někdy mám pocit, že u nás na městě málo aktivně vstřebáváme podněty zvyšující transparentnost našeho jednání. Shrnul jsem 16 aktivit jinde už zavedených a podal je jako jeden balíček na město ke zvážení jejich realizace i na tom našem malém prostějovském hřišťátku.

Co a jak se ve městech v oblasti transparentnosti řešilo, je možno najít v podání na radnici www.pavelbursa.cz/TRP.pdf . Ten název souboru TRP je zde použit záměrně – mnohdy skutečně trpím, když o něco, co jinde dávno funguje, musím naši radnici opakovaně žádat.

 

 

1 komentář u “Transparentní radnice Prostějov – podněty k jejímu zvýšení

  1. Pěkně a důkladně zpracované, bohužel se po zkušenostech domnívám, že Váš podnět bude opět založen a ztracen, protože jde jen o výkřik jednoho tzv. „kverulanta“ (diagnóza se prý již do MKN připravuje a v budoucnu mají být samostatně aktivní občané léčeni na psychiatrii). Tím samozřejmě nechci nijak snižovat Vaši práci, jen by bylo možná lepší podávat podobné podněty prostřednictvím nějakého občanského sdružení (Pro Prostějov?), aby odpadla ona odporná a politicky nekorektní stigmatizace (oni to stejně založí a ztratí, ale aspoň se nad podnětem třeba pokusí zamyslet, když ho podává skupina lidí).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>