Konec monopolu Czech radaru se blíží…?

Zajít chuť si musela nechat společnost Czech radar na desítky milionů korun plynoucích z výnosů pokut za pronájem radarů. V Turnově vyhlásili novou soutěž na provozování jejich 7 stacionárních radarů a výherce – kuk není Czech radar, ale AŽD Praha. Bližší informace najdete zde http://www.turnov.cz/cs/mestsky-urad/verejne-zakazky/aktualni-zakazky/najem-zarizeni-pro-mereni-rychlosti.html .

Soutěž v Turnově nebyla svazována žádnými požadavky na 2 zakázky po 5 radarech v posledních 3 letech, tak to můžeme brát po dlouhé době jako skutečnou soutěž několika snad navzájem nespojených soutěžitelů.

Dovolím si k tématu 2 poznámky:

a) jejich vysoutěžená cena je dokonce pod 50% původně soutěžené ceny stanovené “ dle podmínek obvyklých na trhu“

b) kladně lze ocenit jejich transparentnost ve zveřejňování zakázek na webu města (uvedení kdo a s jakou nabídkou soutěžil, kdo ji hodnotil) . Za tímto mechanismem naše město bohužel značně pokulhává či skoro se mi chce říci belhá :( . A to máme na zakázky také sofistikovaný SW PPe systém, který ale nikdo po ukončení zakázky nenaplní informacemi . Používáme ho totiž jen k vyhlášení zakázky, ale už ne k tomu, aby byl nositelem dalších nutných informací – třeba kdo a s jakými nabídkami soutěžil, kdo a podle jakých kriterií je hodnotil.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>