EIA na Galerii Prostějov běží …

a až do 7.1.2013 mají šanci do rozběhnutého procesu mluvit i ti, kterým soukromý investor chce zastavět kus centra města hlava-nehlava, parkování-neparkování, Společenský dům-NeSpolečenský dům.

Mimochodem se nám konečně rozhoupal i web města a upozornil aspoň minimalistickým odkazem po skoro uplynulých 10 dnech, že se něco v té věci děje http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/zjistovaci-rizeni-galerie-prostejov.html .

Napjatě čekám, který městský politik nyní předstoupí před své voliče a odůvodní jim, proč město do řízení EIA předkládá ořezaný a vykastrovaný projekt MATHELLANU a ne projekt v těch zásadních parametrech, co tzv. „soutěž“ vyhrál. V čem je současný projekt vlastně pro město přínosem…

Při porovnání současných parametrů záměru (další obyčejný flák zaměnitelného konzumu a obchodu) s ostatními soutěžícími je totiž nynější řešení stejně špatné jako ty ostatní a soutěž měla být dávno zrušena pro NENAPLNĚNÍ stále platného záměru zastupitelstva č. 18224 z 4.11.2008 ( http://www.proprostejov.eu/soubory/c1.jpg a zejména zde http://www.proprostejov.eu/soubory/c2.jpg ) zrušena.

Co je na současném projektu špatného?

a) vypadl Společenský sál a MATHELLAN ušetřil minimálně 80-90 milionů o něž bude  naopak chudší rozpočet města. Obchodně-společenské centrum měníme v obyčejnou nákupní „Galerii“, navíc zaplevelíme řadu městských pozemků věcnými břemeny ve prospěch soukromého subjektu a tím skoro navěky znehodnotíme majetek města tím, že sice nahoře bude hej ( tržnice) , ale dole bude bublat problém s parkovišti a cena za prodej  pozemků také v porovnání s ostatními prodeji není nic moc

b) statická doprava části centra města – místo rozšíření parkování zde ve skutečnosti ubude BEZ NÁHRADY minimálně 144 parkovacích míst !!! (údaj strana 62 z materiálu pro EIA http://portal.cenia.cz/eiasea/download/EIA_OLK632_oznameni_4946900336646886211.pdf )

c) řešení směrování dopravy do a z podzemí – vjezd a výjezd automobilů celý směřuje nyní 100% na Wolkerovku, přičemž dříve byla doprava více rozvrstvená ulicí Komenského na kruháč na Újezdě

d) a to nemluvím o té „tvrdé loterii“ se starými baráky městské památkové zóny v té oblasti, když se jim u paty bude budovat stavební jáma do hloubky 10 m o půdorysu cca 160*120m, přičemž ve hloubce 3 m už zde nastupuje spodní voda a tato robustní stavba může reálně ovlivnit stav podzemních vod v této části města.

Nu což, třeba se pak dočkáme nakloněného farního kostela Povýšení svatého kříže a budeme mít novou kulturní památku :( vyrovnávající slavnou věž v Pise.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>