EIA na Galerii Prostějov II.

Lidi tomu všemu s tím KASC a záměry a soutěžemi a podmínkami a odpuštěným Společenským sálem stále nerozumí a obrací se na mne s dotazy, na které odpovědi  měly dávno padat před snad už minimálně 3 lety.

Vše se bagatelizuje a zlehčuje tím, že KASC je „hnusná komunistická stavba“ a vše nové tam bude vždy lepší. Ano – souhlas – ale za jakých podmínek se to vše má udělat?

Za respektování původních podmínek města či soukromého investora? Protože tu EIU podáváme jako město a předkládáme tam ve skutečnosti jediný návrh Manthellanu, bez variant, bez Společenského sálu, s nedostatečným řešením statické dopravy – připadne mi pak skutečně se zeptat.

O jaký souboj ve skutečnosti na obou stranách jde? O zájem města se kvalitně rozvíjet a uspokojovat potřeby obyvatel či o privátní zájem investora maximalizovat zisk a šetřit, kde se dá? 

Máme (máte) skutečně jistotu, že na naší straně všichni hráči hrají maximálně za zájem města Prostějov a že nejde jen o lákavou hru pro „oči“ charakteru wrestlingu, kde je všem (u nás ale asi ne veřejnosti) známo, že jde o předem domluvenou hru a že Manthellan vždy vyhraje? Už na městu Prostějov Manthellan vydělal minimálně 90 milionů za odpustek či odklonění či vymístění Společenského domu z dané lokality, už u nás opět vydělává v projektu laciným řešením statické dopravy i směrováním dopravy do jeho nákupního centra z jednoho místa a poddolováním celé části města svým podzemním parkovištěm, aby tak dovedl maximalizovat SVÉ prodejní plochy a tedy zisk z celé akce :( .

Který obrázek u nás vlastně platí?

souboj2

souboj3

Zásadně nám pomůže v rozhodování za jaký klub kdo vlastně soutěžil i to, jaké konkrétní a věcné připomínky k podanému projektu podle dikce Manthellanu vznese naše město či i zástupci samosprávy v procesu EIA. Jak budou v procesu EIA chtít hájit zájem města například v evidentním krácením parkovacích míst v dané oblasti a to nemluvím o zájmu ochránit domy a památky v městské památkové zóně před vlivem tak robustní stavby o velikosti 3 fotbalových hřišť.

Mé stanovisko jsem sdělil Krajskému úřadu v rámci podání vyjádření k procesu EIA v tomto podání www.pavelbursa.cz/EIAvyjadreni.pdf a uvidíme, jaké vyjádření za občany města podá i naše město – magistrát a kolik ono identifikovalo v tomto záměru problémů jak pro funkci města, tak pro jeho občany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>