ODS dostala v prezidentských volbách po prdeli …

to je jasné každému.

Příčin, proč to tak nastalo, je spousta, ale jedna je uvedena například i zde v tomto článku http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/1863-ministr-kuba-v-prostejove .

cituji z něj …„Musíme znát starosti obyčejných drobných podnikatelů, protože mám pocit, že jakmile je politik dlouho ve vysoké politice, ztratí kontakt s obyčejnými lidmi, zapomene, jaké jsou jejich starosti a to je špatně,“ uvedl ministr Kuba .

Má pravdu, předsedo – chce se mi říci citací z Vesničky mé střediskové.

A jen ho drobně doplním – jde nejen o starosti podnikatelů, ale i vlastních občanů-voličů.

Abychom pak nemuseli ve vedení měst válčit s vlastními občany, aby lidi k prosazení svých potřeb či představ o tváři či rozvoji města nemuseli jít proti hlasu své radnice až místními referendy, které jim proti strojní mašinerii úřadu musí vydupat až Ústavní soud jako například v Praze 7 ( projekt megalomanské radnice Prahy 7 s účastí ODS na radnici http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=768082 , megalomanského obchodního centra Corso v Plzni – opět s účastí ODS v radě města) něco malého k tomu i zde http://m.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/uspesna-referenda-v-plzni-a-v-praze-7-mohou-ukazat-cestu-obcanum-i-v-dalsich-mestech–1161268 .

Nebudeme si to nalhávat – i u nás tlačíme jako město s naší účastí ( dokonce v rovině zpracovatele podání na EIA) jeden čistě komerční projekt hlava nehlava, petice nepetice, potřeby města nepotřeby města a všem začíná být jasné, že ne vše šlo při výběru investora v zájmu města a že se mu i z pozice města zametají cestičky – třeba Regulačním plánem psaným na potřeby investora na úkor potřeb města.

A pak se při takových peripetiích s vlastními občany můžeme divit, že nás lidi nevolí.

Proč by to proboha vlastně měli dělat?

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>