Pár připomínek k chystanému parkovacímu systému v centru města

Protože byly opět změněny podmínky parkovacího systému ( pro rezidenty např. v otázce snížení skutečně přestřelené ceny karet a pro soutěžící o roli správce byla zrušena povinnost odkupu stávajícího zařízení), poslal jsem k návrhu parkovacího systému několik připomínek.

Cílem je jednoznačně posílení role místní samosprávy nad parkovacím systémem a jeho výnosy, posílení role regulační roviny nad ekonomickou ( např. aby nebyl až takový tlak na občany bydlící v centru města a aby to neznevýhodňovalo podnikatele v centru proti podnikatelům mimo centrum) a také to, aby se z pozice města tento systém začal transparentně občanům a podnikatelům představovat – aby se vychytaly např. problémy v definici řešených ploch a třeba se skutečně vedla diskuse, zda chceme na vlastních občanech žijících v centru a podnikatelech tam sídlících realizovat zisk. Jedna z navržených metod je třeba to, aby město pověřilo nějakou osobu jako koordinátora projektu a ten třeba s lidmi vedl diskusi přes diskusní fórum na městském webu, aby se proces přípravy současně ztransparentnil a současně bylo vidět, co lidi na projektu pálí.

Hlavním tématem podnětu je :

a) zrušit veřejnou zakázku na správce pro rozpor zadání města s jinými současně chystanými kroky,

b) realizovat správu parkování vlastními prostředky města a ne externí firmou,

c) ceny R/A karet na stejné úrovni jako u města Přerov,

d) abonentní karty v režimu „přenosná na jméno firmy“.

Blíže podání je uvedeno zde www.pavelbursa.cz/rmpparkovaniII.pdf .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>