EIA na Nákupní centrum stažena z projednávání na popud města

Jak nám potichu a hlavně těsně před vánoci !!! naše město podalo žádost o posuzování vlivu na životní prostředí na soukromou investorskou akci firmy Manthellan na stavbu nákupního centra (aniž o tom dala vědět svým občanům a třeba i zastupitelům), tak stejně rychle byla tato žádost stažena http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OLK632 .

Obrátil jsem se proto na tiskovou mluvčí s dotazem:

Dobrý den paní Gáborová,

můžete prosím tiskovou zprávou na web města či jen tak do mailu okomentovat důvody stažení EIA na Galerii Prostějov našim podáním z  24.1.2013, když jsme to ještě jako magistrát slovy pana náměstka Pospíšila 28.1.2013 obhajovali jako správný krok ? http://www.itydenik.cz/obsah/mimoradne-zastupitelstvo-nebude-mesto-pry-jen-poslechlo-krajsky-urad ? U procesu EIA nejde přeci jen tak o nějaké obyčejné podání, ale o velice závažný krok ovlivňující rozvoj města a zatím nechápu důvody tohoto stažení z projednávání.

děkuji za info Pavel Burša

Odpověď došla vzápěti :

Dobrý den, obdržela jsem informaci, že žádost stáhnul Manthellan, město dalo pouze souhlas se zpětvzetím. Iniciátorem byl investor. Zdraví Jana Gáborová

Takže shrnuto : Skáčeme jako město jak investor píská … Ten sice zruší tam desítky parkovacích míst, onde nemusí stavět Společenský dům, tak si nastaví dopravu podle sebe jak chce a my mu to celé žereme . A tady si na nás jako na laboratorních myších otestoval, že proti stavbě jsou protesty a nyní už ví jaké, aby se na ně připravil do druhého kola!!! Stačilo přitom málo – aby se nikdo v době vánoc nepřihlásil a měl skoro vymalováno :( .

No řekněte – nepřipomíná Vám to něco? Třeba pojď mi hop ! http://www.livetv.cz/video/view?v=nCwztp3Gan6B .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>