Nová forma Radničních listů – bouře ve sklenici vody

Po spuštění tisku „nových“ Radničních listů nastala mediální bouře http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/obalku-radnicek-napadla-i-senatorka-sekaninova-20140220.html dále zde http://www.itydenik.cz/obsah/radnicky-s-podfukem-zastupitele-se-preli-o-kvalitu-papiru a zde http://www.iprostejov.cz/cz/p/nove-radnicni-listy-drti-kritika-vydavatel-se-citi-bez-viny/ či zde http://www.iprostejov.cz/cz/p/nove-radnicni-listy-drti-kritika-vydavatel-se-citi-bez-viny/ .

Prostě jsou za menší peníze menší a v menší kvalitě. A jak se ukazuje, vadí to i některým soutěžícím, kteří svojí dražší nabídkou neuspěli. Mé stanovisko k věci je strohé – nechápu, co je na jednorázových novinách určených k přečtení a pak k jejich zahození tak důležité. Kdyby mělo jít o výroční almanach či tisk památeční knihy, tak ať je to na křídovém papíru. Ale toto se platí z rozpočtu a má to sloužit prioritně k podání informace. To listy plní a hlavní je to, že je to výrazně levnější než dříve. Kdo je chce mít parádní, ať si to už ale jen za své stáhne z webu města, kde jsou noviny dostupné k kvalitním pdf tvaru a vytiskne na své tiskárně. Ano, je to změna, ale plní to za ty peníze stále funkci sdělení informací.

Jen tam mimochodem, v roce 2011 !!! jsem podáním na náš úřad testoval úvahu přejít s distribucí Radničních listů na městský web http://pavelbursa.cz/podnet_RL.pdf a případně šetřit s jejich vydáváním výběrem z několika voleb :

RL

Pak by nebyl až takový řev nespokojených lidí s tím, že někdo přišel o lukrativní zakázku na tisk na křídový papír, který následně stejně končil v odpadu. Cílem bylo využít to, že skoro více jak 3/4 domácností !!! má dnes přístup na internet a je škoda toto nevyužít k úspoře financí města http://m.rozhlas.cz/zpravy/technika/_zprava/k-internetu-jsou-pripojeny-tri-ctvrtiny-ceskych-domacnosti–1145303 .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>