Hra na pravdu II. – po 3 týdnech od podání

Protože od příspěvku „Hra na pravdu“ http://www.pavelbursa.cz/?p=2975 odeslaného 31.1.2013 uběhly 3 týdny a zatím nebylo publikováno žádné osobní stanovisko člena rady města, ozval jsem se opět na náš úřad.

K podání ohledně zjištění osobního názoru jsem přidal žádost o revokaci usnesení zastupitelstva č. 18224 z 4.11.2008, kde jsme chtěli stavět Obchodně-společenské centrum se sálem pro 500 lidí v místě bývalého KASC a současně jsem k avizovanému semináři zastupitelů k projektu Manthellan http://www.itydenik.cz/obsah/k-zameru-vystavby-galerie-prostejov-bude-svolan-seminar-zastupitelstva požádal o to, aby tento seminář byl otevřen veřejnosti.

Takže Vy čtenáři, co Vás zajímá proč vlastně revokovat usnesení zastupitelstva č. 18224, níže najdete obsah podání ze dne 22.2.2013:

Členům Rady statutárního města Prostějov

Vážení přátelé,

v  podání ze dne 31.1.2013 jsem Vás požádal o sdělení Vašeho stanoviska k předloženému záměru společnosti Manthellan ve formě tiskového sdělení členů rady. Myslím si, že nejen mne, ale i jiné prostějovské voliče zajímá skutečně Váš konkrétní vztah k takto nakreslenému projektu. Kolem něj proběhla řada jednání a sami víte, že minulost a i současnost jednoznačně ukázala, že se možná někdy něco jiného myslelo, možná něco jiného projednalo a prezentovalo a nakonec něco jiného podepsalo.

Dne 7.2.2013 jsem dostal sdělení od městského úřadu, že mé podání z 31.1.2013 Vám bylo předáno na jednání rady 5.2.2013.  Uběhlo ale od té doby dost vody a nejen té podzemní pod KAScentrem, dnes je 22.2.2013 a zatím jsem nezareagoval nějaký výstup v této věci.

Chtěl jsem Vás skutečně opakovaně zdvořile požádat o to, abyste si našli chvíli po společném jednání a cestou paní tiskové mluvčí nejen občanům města, ale zejména Vašim voličům sdělili, jak Vy to s tím projektem vidíte. Plně respektuji Váš osobní názor na projekt, skutečně se může lišit od názorů jiných, ale je důležité veřejnosti sdělit proč ho zaujímáte, zda rizika a výhody projektu dalšího obchoďáku (podle mne zbytečného v důsledku rizik další stažené dopravy do centra ) jsou podle Vás i v souladu s cíli rozvoje města a ne jen v naplnění jednoho podnikatelského záměru realizovat zisk.

Vážení členové rady, sami nejlépe Víte, že se nám stále platný záměr zastupitelstva číslo 18224 ze dne 4.11.2008 nepovedlo naplnit plně v dikci zastupitelstvem schválené přílohy, zejména v bodech :

PR

Zatímní projekt evidentně neřeší Společenský sál pro 500 lidí, prokazatelně zhoršuje podmínky parkování v té oblasti a o komplexním řešení dopravní problematiky ze strany investora ( například absolutním neřešením MHD) si můžeme jen zdát.

Navrhuji Vám tedy současně, abyste na nejbližším zastupitelstvu revokovali usnesení 18224 z 4.11.2008 v části přílohy tak, aby bylo jednoznačně i z pozice zastupitelstva směrem k veřejnosti jasné, že jako město ustupujeme od záměru Obchodně-společenského centra pouze k Obchodnímu centru. Nemá totiž cenu stále držet pozice roku 2008, když je smluvně od roku 2010 a dále podepsanými dodatky dáno, že znění původního záměru nelze ze strany města a současných politiků po investorovi požadovat. Bude čestnější to přiznat v revokaci záměru zastupitelstva, než mít něco stále schváleno a přitom  se praktickými kroky od toho neustále vzdalovat.

P.S. Bude se organizovat seminář pro zastupitele v rámci prezentace pokroku v projektu. Mohu se za veřejnost přimluvit, aby ten seminář aspoň v rovině „hosta“ umožňoval návštěvu veřejnosti? Přeci jen staví se ten projekt pro lidi a ti by měli ihned odpočátku vědět, co se pro ně chystá a je zbytečné je z jednání vylučovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>