Qui bono s tím KASC a semináři zastupitelů?

Začínám z toho všeho mít špatný pocit, když slyším slova o rozhádané radnici http://olomouc.idnes.cz/stavba-galerie-prostejov-spolecnosti-manthellan-f7d-/olomouc-zpravy.aspx?c=A130221_1892391_olomouc-zpravy_stk či uzavřených nalejvárnách jen pro zastupitele http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/zastupitele-ceka-vysvetlujici-seminar-ohledne-galerie-prostejov-20140222.html .

Kdo vlastně tu galerii má stavět? Investor či naše město? Co vím, my mu jen prodali pozemky a šmitec – naše úloha skončila podpisem nevypověditelné kupní smlouvy pod drakonickou sankcí přes 800 mil. Kč. Proč se naši politici v té věci obhajoby projektu tak stále angažují?

Proč mediálně dávno nepracuje Manthellan jako investor sám za sebe? Proč za něj děláme jako město černou práci ve stylu mouřenína? Proč mu vlastně děláme Regulační plán té části města skutečně „na míru“ a spíše on nedělá stavbu plně podle potřeb města?

To nemáme nic jako město jiného na práci, než stále dokola obhajovat projekt jedné komerční firmy? Jak máme my občané mít jistotu, že naši politici hájí prioritně zájem města a jeho občanů proti zájmu investora, který chce jediné – realizovat na stavbě maximální zisk?

Proč je neustále tolik energie města investováno do obhajoby s prominutím dalšího zbytného obchoďáku v centru, když mezitím potřebu centra města nakrásně vykryje obnovený Prior http://pvnovinky.cz/zpravy/13362-do-vanoc-otevrou-v-prostejove-dva-nove-obchodaky a jinde je už obchoďáků jako smetí?

Doufám, že tento seminář zastupitelů bude otevřen i veřejnosti, aby ta viděla, jak zastupitelé hájí zájmy města. Ty minulé semináře byly totiž uzavřené konkláve a výsledek je jasný. No právě mne napadá – spíše nejasný, jinak by kolem toho nebylo problémů, které neustále přesouváme na město a jeho občany a ne na investora.

1 komentář u “Qui bono s tím KASC a semináři zastupitelů?

  1. Bude to pochopitelně uzavřené, aby jim tam mohli „politicky vysvětlit“ (čtěte hmotně zainteresovat), že mají jít Manthellanu na ruku. Opozice se totiž cuká, protože nedostala vejvar. Jak ho dostane, bude po ptákách. Hle mafiánské město z první ruky…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>