Pochvala městu za kroky k větší transparentnosti

Jsou chvíle, kdy je potřeba město pochválit. :)

Například za to, že rada města přijala několik konkrétních podnětů směřovaných k větší transparentnosti města, za co se třeba mj. utrácí městské peníze.

Na webu města nově byla v části webu Finanční odbor http://www.prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/ zřízena samostatná sekce, kde se občané města a nejen ti mají možnost seznámit s platbami města za přijaté faktury http://www.prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/faktury-prijate.html, seznámit se s vydanými fakturami města http://www.prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/faktury-odeslane.html a koneckonců se stavem plnění rozpočtu města http://www.prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/cerpani-rozpoctu.html.

Mimochodem – další z podaných podnětů (zveřejněný program jednání městské rady) už v praxi také funguje.

Je ale pravdou, že ještě několik podnětů z podání v rámci projektu Transparentní radnice Prostějov ( blíže pro informaci http://www.pavelbursa.cz/TRP.pdf ) zůstává k řešení.

Nu nevadí, aspoň je stále se o co snažit – třeba nyní o to on-line jednání zastupitelů.

Takže dnes je potřeba za posun směrem dopředu dát městu kytičku :) .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>