Radary mají u nás opět smůlu – bohužel či bohudík?

Tak už i druhá prostějovská zakázka na soutěž o radary byla potichoučku zrušena http://www.ppe.cz/v2/InvitationDocumentsProfile.aspx?id=ee35e2d7-9577-430f-bfa1-e661c6d5c07c .

Nevím, proč máme u nás takový problém převzít zadávací dokumentaci města Turnov, které ty své radary (skoro ve stejném počtu jako u nás)  vysoutěžilo loni ihned napoprvé http://www.turnov.cz/cs/mestsky-urad/verejne-zakazky/ukoncene-zakazky/najem-zarizeni-pro-mereni-rychlosti.html .

Asi to bylo tím, že se nesvazovali až tak s jednou technologií, kterou máme u nás tak rádi z dob spolupráce s Czech radarem a měli jsme ji s nimi vyzkoušenou na výběr pokut a jejich transport mimo rozpočet města.

A mimochodem v Turnově na rozdíl od nás netrvali na „indukčních smyčkách“, jejichž využití těch už namontovaných v komunikaci jsme si dali do zadávacích podmínek, abychom tuto podmínku v dalším řízení požadovali nahradit úplně novými indukčními smyčkami :( .

Je to docela zajímavé počtení mimochodem v těch tzv. doplňujících informacích k veřejné zakázce nakrásně ukazující, jak šedivá je mnohdy teorie zadavatele a jak pestrá je realita soutěžitelů. Stará soutěž o radary v roce 2012 měla jen 4 doplňující informace a pak byla zrušena http://www.ppe.cz/v2/InvitationDocumentsProfile.aspx?id=6470e9c3-3d0a-4926-b90c-066109b68a1b , nová soutěž v roce 2013 zvládla doplňujících informací hned 6 !! a nedivím, se, že pak to muselo být pro nepřehlednost a nerovnost podmínek soutěžitelů zrušeno http://www.ppe.cz/v2/InvitationDocumentsProfile.aspx?id=ee35e2d7-9577-430f-bfa1-e661c6d5c07c .

Takže zpět na stromy, nyní budeme analyzovat a vyhodnocovat a to chvíli určitě potrvá… duvod

Takže Radary, ó Radary… někdy příště bye bye :) .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>