EIA II. – konkrétní test našich zastupitelů

Berme tuto EIU II. běžící do 23.5.2013 i jako hmatatelný předvolební test řady našich současných i potencionálních budoucích zastupitelů pro příští rok, jak oni v praxi vnímají slib zastupitele „Slibuji na svou čest a svědomí, že svoji funkci budu vykonávat svědomitě, v zájmu města a jeho občanů „.
 
Nechce se mi věřit, že je to skutečně zastupitelům i těm v koaličních řadách úplně jedno, že se zde má stavět jen obyčejný obchoďák stahující další dopravu do centra města. Obchoďák typicky myslící jen na své potřeby a ve skutečnosti kašlající na soutěžní řešení, kterým mazal med kolem pusy zastupitelům minulým (pravda i nemalé řadě současných) .
 
Jak se říká – každý za sebou nechává nějaký památník. Této generaci zastupitelů 2010-
2014 totiž hrozí to, že za nimi zůstane v centru nejprve jen ohromná díra, pak už jen komerce a veliká řada krásných slibů, které oni zatím nedovedli přeměnit v činy a pocit, že s naším městem někdo pěkně vytřel podlahu a opil nás rohlíkem za kačku devadesát.
 
Záměr s KASC zněl jednoznačně : „Vedle zajištění parkovacích míst pro novou výstavbu je třeba zajistit i maximálně možnou parkovací kapacitu. Součástí záměru bude komplexní dořešení dopravní infrastruktury v této lokalitě. Součástí navržené výstavby bude společenské centrum s kapacitou sálu min. 500 lidí„.
 
A reálný stav ? Hrozí zrušení 145 parkovacích míst ( řádné parkoviště u finanční úřadu + plocha Komenská ) a to prosím BEZ NÁHRADY – prý se souhlasem města!!!, žádné komplexní řešení dopravní problematiky se neděje a o Společenském sálu v centru se nám může už jen asi zdát.
 
Takže naschvál – po 23.5.2013 se podíváme, kolik zastupitelů si dalo čas a námahu, prošlo si předložený cca 80 stránkový záměr a kolik jich skutečně reagovalo podáním na Olomoucký kraj a v tom podání definovalo rizika a posilovalo potřeby města nad zbytnělými představami investora.
 
Zatím to vypadá, že naši zastupitelé spíše v té věci soutěží o bobříka mlčení, ale doba si vyžaduje ne mlčení, ale věcná a jasná stanoviska a právě na nich naši zastupitelé mohou ukázat, zda slib zastupitele je prázdné slovo či závazek.
 
Takže výzva zastupitelům zní trošičku cimrmanovsky: „Piš, barde zastupiteli, piš, zastaň se u Olomouckého kraje původního záměru a pak přijď a zúčtujeme spolu…“ :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>