Povolí naše město základní církevní školu?

Do ošemetné situace se staví vedení našeho města nepovolením vzniku církevní základní školy. Něco o tom je zde http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/mesto-nechce-cirkevni-zakladni-skolu-lide-za-ni-bojuji-petici-20130607.html  . Máme zde církevní školku a církevní střední školu. Nyní by v rámci kontinuální výchovy měl vzniknout prostor pro vzdělání v rámci církevní školy zapojené do běžného systému povolených škol v ČR. Ale žadatelé narazili …

Na jedné straně radnice podporuje konkurenci proti prostějovským podnikatelům – obchodníkům evidentní podporou zbytné Galerie Prostějov a tam jí konkurence o jeden žvanec nevadí. Na straně druhé nechce pustit konkurenci do školství, kde konkurentem „ateistického“ školství má být církevní škola, kde je záruka kvalitní výchovy a čísla např. CMG to dokazují.

Tato škola má základní vzdělání v rámci svých tradic umožnit těm, kteří na rozdíl od mnoha jiných drží tradici naší západní civilizace proti multikulti víře, která nás za chvíli hrozí pohltit. Že procento lidí, kteří mají zájem vychovávat děti v rámci křesťanských tradic není malé je jasné komukoliv, kdo třeba střípky tradic křesťanství v nás každý rok objevuje v narvaných kostech o vánoční půlnoční.

Nemám nic proti záměru otevřít takovou ZŠ a podpořil jsem ji aspoň drobounce podpisem v internetové petici http://www.petice24.com/petice_za_zrizeni_cirkevni_zakladni_skoly_v_meste_prostejov , protože to znamená pro spoustu věcí návrat k tradici naší křesťansko-západní civilizace.

A je mi jedno, že spousta lidí si pro své zakořeněné předsudky po dobu 40 let trvání komunismu cílevědomě pěstované v hlavách spousty lidí o té věci myslí své.

Tato škola do našeho „okresního“ města patří a měla by dostat prostor.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>