Jak je to s důvody nepovolení církevní základní školy?

O negativním rozhodnutí rady města Prostějova v čele s ČSSD ve věci nepovolení vzniku církevní základní školy, když u nás už existuje církevní mateřská a církevní střední škola se psalo už vícekrát. Zde v červnu http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/mesto-nechce-cirkevni-zakladni-skolu-lide-za-ni-bojuji-petici-20130607.html a třeba zde v únoru http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/cirkevni-zakladni-skola-v-prostejove-nebude-radni-ji-nechteji-20130212.html .

Že to asi s těmi důvody věcnými nebude až tak horké ukazuje výtah z facebookové diskuse s jedním prostějovským radním panem Pavlem Smetanou. Ukazuje se, že problém je spíše v levicovém vidění světa, kde stát kolektivně určuje lidem, co a jak mají dělat, místo aby jen vytvářel prostředí, ve kterém se jednotlivé aktivity mohou konat na základě své vůle.

A o tom to vše asi je – mít vše socialisticky a rovnostářsky pod kontrolou a s čím mám mentální problém ( vztah ČSSD k církvi ), to nepovolit.

cs

No nic, není to tedy jen o počtu dětí. Je to jednoznačně o nechuti přijmout alternativu a nechuti mít úctu a respekt k té části společnosti – zdecirkvi, na základě jejichž tradic naše civilizace vznikala.

I pro otázku nepovolení církevní školy v Prostějově radou města ovládnou levicovou ČSSD tedy platí okřídlené “ Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Jak je to s důvody nepovolení církevní základní školy?

  1. Pane Buršo z čeho usuzujete o mém tzv. rovnostářství ? To jsou jen Vaše ideo brýle. Jak jsem již psal nejsou pouze školy křesťanské, ale i např. Jenská škola či třeba Waldorfská nebo Daltonská. V čem má být křesťanská škola lepší než tyto směry nebo již fungující ZŠ? To jste mi doposud nevysvětlil. A též nechápu proč má být jeden ideový směr preferován a placen z prostředků všech občanů města? Jen pro upřesnění jsem křtěný katolík hlásící se k Církvi Československé husitské. Nejprve si příště ověřte fakta než začnete vyvozovat závěry. Děkuji a přeji pěkný den :)

  2. jen dovětek – základní škoství financuje stát a ne město, jde o školu zapojenou ve schváleném vzdělávacím programu a tedy pohybující se legálně v legislativním prostředí daným státem. Jinak by nedostali povolení školu otevřít a pobírat státní příspěvek. Po městu chtějí co vím jen pronajmout prostor, se kterým si město stejně nebude vědět rady. A stejně nás (vás politiky) nemine se čelem za rok či dva postavit k zásadnímu úbytku dětí zrušením nějaké té školy i v rámci města, takže 1 třída ročně to skutečně nezachrání a nemělo by se to tím odůvodňovat, protože časový odklad to skutečně neřeší. A jak vidím morální úpadek lidé kolem, tlak na komerci, povrchnost a ledabylost a neodpovědnost k životu a hodnotám, tak návrat k tradici nám ve společnosti obecně jedině pomůže. A pozor – křešťanská škola není o tom „nuceném“ modlení, ale prioritně o morálce a výchově ke tradici No nic – vy jste proti, já jsem pro a každý si asi ponecháme to své stanovisko :) . Díky za názor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>