Takže EIA na Stavbu Galerie Prostějov nebude …

Tak už je jasné, že tzv. „velká EIA“ na stavbu Galerie Prostějov nebude, ač se o ní na poslední chvíli snažilo samo město s cílem si zachovat tvář k vlastním občanům.
Velice jasně se tedy uvolňuje prostor k realizaci stavby dalšího obchodního domu v centru města pouhých 100 m od PRIORU, kde jsme jako město smluvními ujednáními v rozporu se Záměrem zastupitelstva přišli o desítky milionů u nejcennějších městských pozemků v centru města.
Jakou jsou klady a zápory té akce?
O kladech mimo toho, že budeme mít v centru další obchoďák nevím …
O záporech se dá mluvit šířeji :
- prodali jsme pozemky cca 3x levněji než jak je prodával v té oblasti stát,
- přišli jsme o Společenský sál v centru, jehož stavbu za cca 100 mil. Kč jsme investorovi opět v rozporu se zveřejněným záměrem odpustili,
- přišli koneckonců o takovou blbinu, jako je to, že město nepožadovalo od investora náhradu zastavěných parkovacích míst v té oblasti a kvalitní řešení dopravy v té části centra,
- další problémy jako doprava stažená do centra a do jedné křižovatky a parkování a neexistence MHD se budou řešit už za prostředky města a tedy na to v konečném pořadí doplatí vlastní občané.
Stanovisko, proč EIA ne najdete zde http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_OLK648 .
Nu což, přivazovat se ke KAScentru nebudu, jen mně a řadě jiných voličů patrně dlouho zůstane KASC jako synonymum netransparentního městského jednání ve prospěch investora, kde město přišlo prokazatelně o desítky desítek milionů korun, protože se nechalo povodit v té věci jako pověstný volek na porážku.
Investor mazal dlouhodobě med politikům kolem huby, aby jim nakonec podstrčil suchý chleba s tím, že šlehačku si posnídá a poobědvá a povečeří sám a to hodně dlooooooouhou dobu, protože touto akcí si přišel na našem městě a našem nesplněném Záměru skoro ke 150 milionům korun (100 mil. Kč za odpuštěný Společenský sál na základě tzv. interních analýz a skoro 50 mil. za ničím nyní neodůvodněnou  „slevu“ za pozemky, které koupil za cca 1/3 jejich hodnoty).
Teď už zbývá primátorovi podepsat jen smlouvu na pozemky a věcná břemena a nechat se pak 2-3 roky vláčet po soudech, protože bude jednat pravděpodobně proti zákonu a my lidi ve městě se budeme moci tak maximálně naštvat při představě, jak barevně vypadala soutěž o záměr zástavby po KASC a jaké byly povinné soutěžní podmínky a co z ní nakonec šedého a nevýrazného pro vlastní lidi naši politici nechali postavit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>