Marný povzdech nad děním kolem KASC

Už před drahnou dobou jsem zde napsal pohádku o KASC http://www.proprostejov.eu/soubory/pohadka.pdf .

Nyní se bohužel ukazuje, že pohádka se skutečně naplňuje a po tom, co krajský úřad i na výslovnou žádost města a řady občanů nestanovil investorovi povinnost zpracovat pro projekt tzv. velkou EIU, roste výrazně pozice investora si tam postavit jen to, co on uzná za vhodné!!!

Jen pro připomenutí – k této pozici hráče držícího trumfy v ruce ( které jsme mu rozhodnutími rad města dobrovolně dali) mu pomohla řada rozhodnutí města v minulé době a řada rozhodnutí mu k tomu prosazení jeho záměru ještě určitě pomůže – co kdyby na nás chtěl náhodou smluvní pokutu ve výši 850 mil. Kč , kdybychom řekli – takhle už ne! :(.

Jsem skutečně zvědavý, kolik zastupitelů nyní se znalostí celé věci se skloněnou hlavou a shrbenými zády schválí Manthellanu nyní Regulační plán oblasti kolem KASC směřující jednoznačně jen ke stavbě zbytného obchodňáku, ačkoliv cíl záměru byl bohulibě jiný.

Nu což, povzdychnu si, minulá rada města v letech 2008-2010 to na počátku s tím prosazením záměru ve prospěch Manthellanu začala, nyní to následná rada města jen trapně dokončí.

Ironicky se dá říci, že minulá městská rada Záměru z roku 2008 „vykopala hrob“ a tato rada Záměr úplně „pochová“ :( .

Je to realita – bude to bohužel pomník toho, jak jsme jako město „kolektivně“ sedli na lep. Jen pro připomenutí zde zveřejním podání staré dnes skoro 3 roky !!! směrované na tehdejší kontrolní výbor zastupitelstva (poznámka: zasláno 15.9.2010), který se tím rozporem Záměr x Smlouvy ale třeba i zásadním rozporem v ceně prodávaných pozemků evidentně moc nezaobíral :( http://pavelbursa.cz/kvKASC.pdf  .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>