Dovětek k nedoporučení dělat velkou EIU na „Galerii Prostějov“

O důvodech, proč krajský úřad shodil ze stolu problematiku tzv. velké EIA na megalomanskou stavbu se toho v regionálních novinách napsalo dost, http://www.iprostejov.cz/cz/p/galerie-prostejov-kraj-shodil-eia-ze-stolu/ či zde http://www.itydenik.cz/obsah/manthellan-velka-eia-nebude-neni-potreba či třeba ventilování  nesouhlasného stanoviska k projektu „Galerie“ od památkářů http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/obchodni-galerie-se-do-centra-nehodi-tvrdi-pamatkari-20140709.html .

Jsem zvědavý, kolik našich současných zastupitelů najde skutečnou odvahu oponovat Manthellanu, který minulou garnituru zastupitelů dokonale opil rohlíkem a upraví v souladu s cíli rozvoje města Regulační plán, aby ten šel více ve prospěch města a třeba i podnětům samotné radnice, třeba i podnětům památkářů a třeba i lidí, co nechtějí mít v centru města obyčejné chrámy konzumu.
 
Nyní se ve skutečnosti tlačí projekt, který nevyhrál žádnou soutěž a který jen vystrnadí z centra kulturu a místo něj tam postaví obyčejný obchodňák. Manthellan v průběhu doby vyměnil „soutěžní složku“ A (s projektem, se kterým tzv. „zvítězil“ v soutěži_nesoutěži s nejasnými  a nehodnocenými kriterii o nejlepší záměr) za druhou pracovní složku B. Tedy za obyčejnou, která je výhodná jen pro něj.
 
Za velice krátký čas uvidíme, kolik a kterých zastupitelů mu na hru se 2 složkami přistoupí a kolik jich jen mlčky „sklapne podpadky“, „shrbí záda“ a složku B mu posvětí Regulačním plánem ušitým přesně na míru.
 
Jednání o reguláku bude tedy zajímavé a natvrdo i do příštích voleb lidem jednoznačně ukáže, který zastupitel myslí na město a který třeba více na konzum a zisk jedné soukromé společnosti. Ve skutečnosti jsem vlastně rád, že proces s EIA tak rychle skončil, aspoň se současní zastupitelé budou muset jednoznačně vyjádřit :) a nebudou to zase přehazovat na ty další.

1 komentář u “Dovětek k nedoporučení dělat velkou EIU na „Galerii Prostějov“

  1. Nádherné téma pro současné zastupitele a potažmo radní + budoucí kandidáty. Což si na to sednout a začít?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>