Regenerace centra města – 2 odlišné přístupy k jedné věci

Čtu tuhle, že Plumlov bude regenerovat své centrum města http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/plumlov-bude-mit-nove-centrum-o-jeho-podobe-rozhodnou-i-usedlici-20130712.html a že se toho budou moci účastnit i jejich občané a třeba k dopředu vyvěšenému projektu budou lidi moci podat připomínky.

Když podobnou akci opravy svého hlavního náměstí T.G.Masaryka nachystalo město Prostějov, tak to už jako definitivní variantu metodou „ber nebo nechej stát“ lidem pouze oznámilo, přestože ve vzhledu náměstí provádí zásadní změny. Viz. návrh zde http://www.prostejov.eu/cz/aktuality/rotator/navrh-revitalizace-namesti-t-g-masaryka.html článek k tomu zde http://www.iprostejov.cz/cz/p/takto-ma-vypadat-namesti-t-g-masaryka/ či zde http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kolik-pokaci-na-namesti-t-g-m-stromu-20130411.html .

Jde o 2 různé postupy. První – plumlovská cesta je náročnější na to, že se představa záměru musí umět lidem představit a musí i reagovat na jejich cítění a představy o městě a tedy lidé mohou aspoň symbolicky získat pocit, že se na něčem mohli podílet a že radnice dbá jejich mínění a názorů.

Ta druhá – prostějovská cesta je určitě jednodušší. Použijeme obligátní argumenty: „konzultováno s odborníky“ a „už jsme podali žádost o dotaci“ a „už je na to vyhotoveno stavební povolení“ a tedy jakékoliv  zdržování s podněty od lidí není v našem zájmu. Tečka.

Ale nevím, zda ta jednodušší cesta je i ta správnější :( .

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>