Ve věci podpory vzniku církevní základní školy v Prostějově

Nebudu zdržovat, jen pro zpřesnění mnohdy nepřesných informací o jednání publikovaných tu http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/volne-prostory-cirkevni-skole-nepronajmeme-rozhodli-zastupitele-20140911.html či onde http://www.iprostejov.cz/cz/p/zastupitele-cirkevni-skole-nedali-sanci/  .

Byly v té věci přijaty 3 zásadní rozhodnutí:

1. to, že o udělení souhlasu se zřízením ZŠ bude místo rady města rozhodovat zastupitelstvo. To hlasováním prošlo a pravomoc si tedy o té věci rozhodnout stanovilo zastupitelstvo.

2. dále se pak tedy v zastupitelstvu hlasovalo o jednoznačném návrhu, zda zastupitelstvo města souhlasí se zřízením základní školy jako součásti CMG. Tento návrh NEBYL přijat.  Statistika, kdo a jak hlasoval je dostupná na radnici, obecně lze říci, že z ODS návrh podpořili pouze 3 zastupitelé, z ČSSD 4 zastupitelé, z TOPky 6 zastupitelů a z KDU 1.

Celkem pro návrh hlasovalo 14 lidí z potřebných 18. Děkuji tímto zejména panu primátorovi Pišťákovi, který byl s panem Mačákem pro, i když klub ČSSD se většinou hlasů zdržel hlasování a všem těm, co byli pro a překonali rovinu provincionálního města a uvažovali směrem do budoucna. Nic se tedy nikam neodkládá, materiál neprošel a spadl pod stůl.

3. poslední hlasování v té věci bylo o tom, co s tou budovou na Komenské, kterou máme volnou a nevíme co s ní, ale církevku tam pustit nechceme !!!, máme vlastně dělat. Tam prošel podle mne alibistický návrh od zastupitelů, aby rada města projednala možnosti využití budovy na Komenského ulici, což by musela tak jako tak dělat, aby to tam nebylo prázdné.

Co k tomu říci? Je škoda, že jsme jako město nevyužili podpořit transparentně tradiční a kvalitní vzdělávání, což u CMG nikdo nikdy nemůže zpochybnit.

A až budete opět někdy lamentovat nad tím, jak mládež vlčí, jak upadá morálka, až zde světová multikulti bude rozmazávat tradiční hodnoty jako byla rodina, úcta ke státu, morální standarty atd., vzpomeňte na to, že jsme nyní celou řadou našich zastupitelů nevyužili možnosti přes kvalitní vzdělávání s tím něco dělat.

Takže nashle snad v lepších časech a doufám, že když pan primátor Pišťák byl v té věci pro, že se návrh snad v budoucnu objeví opět na stole a když ne letos, tak příští rok se to povede.

P.S: ať byly pohnutky těch, co to nepodpořili jakékoliv, jde o chybné rozhodnutí. Rodiče by měli dostat možnost si pro své děti vybrat i tento druh školy navázaný na CMG. A zejména v době, kdy středoevropský prostor má jaksi stále větší problémy se svojí identitou a tradicí a je pod tlakem ostatních kultur. Žijeme ale bohužel v době, kdy slovo církev je na to hůře než slovo komunismus a tedy je nám nadále bližší a pořád tolerujeme „zbytečné rozhodování ostatních o nás“ místo „rozhodování sama sebe o svém životě“. Není to dobrá vizitka města a doufám, že se to stanovisko příště změní

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u “Ve věci podpory vzniku církevní základní školy v Prostějově

  1. Spíše mám pocit, že vědí, co s budovou a opět ve vzácné spolupráci ČSSD a ODS s námi sehráli habaďůru, jako s KaSC a podobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>