Jaká bude „úprava“ parkovacího systému v centru Prostějova?

Media už to zaznamenala http://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/ze-by-dalsi-prostejovska-novinka-chystaji-se-zavory-na-dvou-parkovistich-2013111.html či zde http://www.iprostejov.cz/cz/p/mestska-parkoviste-pohlidaji-hlidaci-a-zavory/ .

Jak je vidět, nejde o nic zásadního, takže tedy hrr na to, nakoupíme za 2 mil. Kč závor , najměme hlídače a vše bude o.k., pohoda, klídek a tabáček…

Nebojte – tak jednoduché to není. Je potřeba se dívat na ekonomiku, návratnost, cíle a vhodné prostředky a zda město není opět ten kořen, co to vše zaplatí a z parkovného občanů a návštěvníků města bude profitovat ( přeložím „mít zisk“) opět někdo jiný.

Poslal jsem na radu města podnět k takové úpravě prezentovaného návrhu parkovacího systému, abychom si správu svých aktiv zde dělali opět sami, protože je setsakra rozdíl, zda 1 mil. Kč zisku z parkovného skončí u nás na účtech města či jinde.

http://www.pavelbursa.cz/PS2013.pdf .

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>