Klikací rozpočet města je už na cestě

Jde o splnění jedné z mnoha dílčích možností, jak sestavit mozaiku transparentnosti a otevřenosti správy města. Je to už více jak rok, co jsem to v materiálu http://www.pavelbursa.cz/TRP.pdf našemu městskému úřadu navrhoval. Teď ještě zbývá konečně zveřejnit i ty smlouvy města na web ( opět po vzoru i jiných měst) a můžeme si skutečně říkat, že jsme i my v Prostějově skutečně více transparentní a otevření http://www.pavelbursa.cz/?p=2809 .

Klikací rozpočet (http://www.iprostejov.cz/cz/p/primator-spustime-rozklikavaci-rozpocet/ ), přijaté http://prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/faktury-prijate.html a vydané faktury http://prostejov.eu/cz/obcan/magistrat/struktura-magistratu/financni-odbor/faktury-odeslane.html města a uzavírané smlouvy by veřejnosti ukázaly, co vlastně město v rovině financí obhospodařuje a jakým způsobem získává a opět utrácí ve skutečnosti peníze náš všech.

A jako další blýskavý střípek transparentnosti se nabízí realizovat transparentní zveřejňování hodnotících podkladů pro veřejné zakázky – tzv. rodný list zakázek… :)

Nu což, poptáme se na kroky i v tomto směru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění kolem nás se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>