Logo města – schváleno či neschváleno? A jak tedy vypadá a kde bude používané?

Protože se objevily informace, že jsme si jako město schválili nové logo, ačkoliv ty, kterých se to nejvíce dotýká – tedy vlastní občany, jsme jaksi v procesu rozhodování ponechali stranou a toto logo se NEMÁ oficiálně na magistrátě používat, zeptal jsem se na úřadě, co vlastně platí. Zda bylo či nebylo tedy logo schváleno, zda se bude či nebude kde používat.

Komunikace s paní tiskovou mluvčí v té věci je zde:

mejlík č.1

From: ing. Pavel Burša [mailto:pavel.bursa@quick.cz]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 8:58 AM
To: Gáborová Jana
Subject: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Dobrý den paní Gáborová,

přeji do nového roku hodně úspěchů a zdraví.

Chtěl jsem požádat k tomu sdělení o jednání rady ( http://prostejov.eu/cz/aktuality/zpravy-z-rady-mesta-prostejova-14.html ) o oficiální stanovisko města k tomu logu města a jeho využití či nevyužití.

Šlo by prosím doplnit na web města k tomu sdělení, o čem byla poslední rada města, na čem se vlastně rada města shodla?

– zda tedy je základní logo vybrané a skutečně máme nové logo („habemus papam“) a nic se už na něm měnit z podstaty věci nebude
– zda se bude využívat v oficiální prezentaci města.

Proč se ptám?

Protože zaznívají až taková tvrzení dokonce i od pana primátora, že sice nové logo města máme,( já k tomu přidávám, že bohužel s veřejností jsme jeho výběr a podmínky jaksi zapomněli vykomunikovat či to řeknu narovinu – ani jsme se jí na názor neptali), ale na magistrátě nové logo stejně v oficiální linii používat nebudou.

To je podle mne divný postup výběru loga a podmínek jeho využívání, zejména když se podíváte na sousední Olomouc, kde je logo města součástí oficiální komunikace města a proto se ptám, o čem rada vlastně rozhodla.

s pozdravem Pavel Burša

odpověď č. 1

—–Original Message—–
From: Gáborová Jana [mailto:Jana.Gaborova@prostejov.eu]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 9:00 AM
To: ing. Pavel Burša
Subject: RE: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Dobrý den, rada se s návrhem loga seznámila s tím, že na některém z příštích jednání se má rozhodnout, při jakých příležitostech se bude používat. Žádný další závěr zatím nevzešel. Zdraví Jana Gáborová

mejlík č.2 doplňující dotaz

—–Original Message—–
From: ing. Pavel Burša [mailto:pavel.bursa@quick.cz]
Sent: Tuesday, January 14, 2014 9:23 AM
To: Gáborová Jana
Subject: RE: doplnění z jednání rady města – logo města a jeho výběr

Paní Gáborová,

děkuji za okamžitou reakci.

Ovšem Vaše tvrzení je evidentně v rozporu s tím, co zveřejnil už dříve pan Smetana, cituji ho úplně přesně:

„Po zahájení schůze Mgr. Hemerková přivítala a krátce představila Mgr. Věru Marešovou, autorku návrhu loga a logotypu města Prostějova. V. Marešová prezentovala návrhy loga a logotypu města Prostějova a odpověděla v diskusi na otázky přítomných členů rady. Rada města schválila základní logo ve tvaru žluté cesty s textem Prostějov v modré barvě s tím, že Mgr. Hemerková předloží materiál na příští schůzi rady.“

Takže se opakovaně ptám a trvám na vyjádření města k tomu jednání rady.

Habemus papam? Máme tedy schválené logo či nemáme?

Je podle Vás rozdíl ve Vašem vyjádření „rada se seznámila“ oproti vyjádření Smetany „rada schválila základní logo“ – tedy vzešel z toho jednání konkrétní závěr nebo ne?

Bude jednání o něm hned na příští radě podle Pavla Smetany či podle Vás „někdy příště“?

Jde s tou volbou, podle mne nešťastnou (není to čárečkové logo skutečně hezké, proti jeho používání na magistrátu je i pan primátor, navíc nevzešlo z otevřené soutěže odborníků ale pouze z bezvýhradné?! akceptace 1 návrhu, který skutečně nemusí být vždy ideální) ještě něco dělat?

Paní Gáborová – jde o poměrně důležitou věc pro prezentaci města a proto trvám na vyjádření města, co vlastně ve věci loga platí a co se vlastně schválilo.

s pozdravem Pavel Burša

závěrečné sdělení ping-pongu ohledně loga je zde:

Dobrý den, usnesení Rady města Prostějova k záležitosti loga není. Rada se s návrhem seznámila s tím, že jako základní logo je určen typ – modrý podklad žlutý nápis, další jednání (případně některé z dalších jednání) má rozhodnout o konkrétním užití loga.

S přáním pěkného dne, Jana Gáborová

Příspěvek byl publikován v rubrice Dění v Prostějově se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>