Galerie Prostějov: Město hraje mrtvého brouka

Jen tak pro ilustraci problému uvádím odkaz na článeček: http://prostejov.5plus2.cz/56541/galerie-prostejov-mesto-hraje-mrtveho-brouka .

Co z něj plyne? Že po 6 letech od záměru budeme v roce 2014 opět na počátku.

Vám nepřipadne, že s námi jako městem někdo hrubě vy******, že my mu ve skutečnosti blokujeme nejcennější pozemky jen pro jeho záměr, měníme kvůli tomu svůj územní plán a ještě mu máme být vděčni, že s tím nakonec někdy něco udělá?

Nevím, jestli si to všichni uvědomují, ale po usnesení z roku 2008 jsme přijali o dva roky později další a podepsali smlouvy o smlouvách budoucích, které jsou závazné. V okamžiku, kdy bychom trvali na dodržení usnesení z roku 2008, porušíme podepsané smlouvy a Manthellan by nás mohl žalovat, že jej poškozujeme,“ sdělil svůj postoj primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.

Ten současně připustil, že vzhledem k uplynutí zákonné lhůty bude město muset vyhlásit na přestavbu Společenského domu nový záměr. „Zjednodušeně se dá říct, že začínáme od nuly. Nový záměr ale vyhlásíme nejdříve ve chvíli, kdy investor přijde s návrhem na podpis kupní smlouvy,“ uvedl primátor. Město tak v tuto chvíli vyčkává, jaký postoj zaujme investor.

Marně mi plyne hlavou, jak se spousta politiků při komentování minulosti skrývá za slova „my“ a jak málo politiků narovinu řekne, kdo konkrétní je pod které rozhodnutí podepsán a kdo a  jak hlasoval a případně proč nehlasoval jinak, kdy se svými vlastními smlouvami dostáváme mimo hru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>