Mlčící vazal nebo rovnocenný partner?

Za několik posledních let mělo naše město nadstandardní vztahy s 2 soukromými investory.

První firmou byl Czech radar a.s. blahé paměti, který si u nás udělal rejdiště takového  výběru pokut, před jehož sítěmi by i exekutoři bledli –  zůstaly tu po nich ty kadibudky.

Druhou firmou je Manthellan, který ačkoliv se tváří, že je partnerem, je asi vše jiné, než tomu označení patří.

Situace s Galerií je absurdní – nevíme ani po 4 letech od smlouvy jak to tam bude vypadat!!, tisíce lidí jsme nepřesvědčili o účelnosti a reálnosti projektu!!, navíc z prvotních nástřelů pro EIA jsme i jako město ( zastoupené radou města) nadefinovali 9 problémových okruhů ( http://www.pavelbursa.cz/stanovisko.pdf )  a jaksi se zbavujeme možnosti je nyní prosadit!!

A jaký je postoj města přes všechna ta rizika?

Vypíše společnosti Manthellan generální plnou moc k jednání v dané věci, kterou lze vyložit takto :

„dělejte si tam s tím co chcete, podejte si kamkoliv co uznáte za vhodné, my se dopředu vzdáváme práva na podání odvolání. A protože nás nezajímá, co kde řešíte, zplnomocníme vás i k přebírání veškeré korespondence kolem“ .

Připomíná mi to skutečně otevřenou šekovou knížku, kterou jsme „partnerovi“ dali do ruky a řekli – partnere, tak tě milujeme, že si tam postav, co budeš chtít a my vše pokryjeme.

Kopie zmocnění je zde : http://www.proprostejov.eu/plna_moc.pdf

Moje reakce na radu města, aby takto sestavenou plnou moc k jednání, kdy nevíme dosud, co a jak tam bude stát (a to nejsme ani investor a ani objednatel) a touto plnou mocí se zbavujeme možnosti to reálně v průběhu přípravy záměru ovlivnit, město co nejdříve vypovědělo a navrátilo si zákonné možnosti v dané věci reagovat a hlavně, aby mělo pod kontrolou i to , jaké písemnosti v té věci kde na úřadech kolují .

www.pavelbursa.cz/RMPM.pdf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>